13°C rozproszone chmury

2. DZIESIĄTKA BABICKA

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. wystartowała 2. Dziesiątka Babicka. Druga edycja biegu ulicznego zgromadziła wielu biegaczy z Mazowsza, Polski a nawet spoza terenu Naszego kraju.

 

W biegu ulicznym, który już po raz drugi wspólnie zorganizowała Gmina Stare Babice, GOSiR Stare Babice i Powiat Warszawski Zachodni wzięło udział prawie 700 zawodników. Tegoroczną nowością były biegi dziecięce. Pod hasłem „Młode Babice Biegają” wystartowało blisko 300 dzieci i młodzieży w 3. kategoriach wiekowych. W zależności od wieku, młodzi uczestnicy mieli do przebiegnięcia odpowiednio dystans: 300, 600 i 1000 metrów.

 

Start i meta biegu zlokalizowane zostały na babickim Rynku, tuż przy budynku Urzędu Gminy Stare Babice. Dziesięciokilometrowa trasa odbywała się ulicami: Rynek, Sienkiewicza, Mościckiego, Paschalisa Jakubowicza, Sportową, Białej Góry i z powrotem Sienkiewicza i Rynek.

 

Wielkie wyzwanie i wytężona praca wielu osób tj. organizatorów, wolontariuszy oraz ekip porządkowych i ratowniczych została wysoko oceniona przez biegaczy. Bieg wygrali: w kategorii mężczyzn Łukasz Parszczyński i w kategorii kobiet Ewa Jagielska, a najlepszymi zawodnikami z Gminy Stare Babice zostali: Marek Jabłecki i Magdalena Bubeła.

 

2. Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa organizowana na terenie Gminy Stare Babice. Jest to wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich fanach biegania, sportu i zdrowego stylu życia. Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów, na jednej płaskiej pętli atestowanej przez PZLA.

 

Dwie zorganizowane grupy reprezentowały Gminę Stare Babice, tj. "Stare Babice Biegają" i "Eko-Babice Team". Ci pierwsi w klasyfikacji drużynowej otarli się o podium, zdobywając 4. miejsce.

 

Na podstawie informacji organizatora,

relacja - Michał Starnowski

 

2. DZIESIĄTKA BABICKA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się