10°C zamglenie

3. DZIESIĄTKA BABICKA

W sobotę 7 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 wystartowała 3. Dziesiątka Babicka. Trzecia edycja biegu ulicznego zgromadziła wielu biegaczy z Mazowsza, Polski a nawet spoza terenu Naszego kraju.

W biegu ulicznym, który już po raz trzeci wspólnie zorganizowała Gmina Stare Babice, GOSiR Stare Babice i Powiat Warszawski Zachodni wzięło udział około 700 zawodników, wcześniej o 9.30 biegały dzieci, a nowością był start zawodników uprawiających nordic walking.

Start i meta biegu zlokalizowane zostały na babickim Rynku, tuż przy budynku Urzędu Gminy Stare Babice. Dziesięciokilometrowa trasa odbywała się ulicami: Rynek, Sienkiewicza, Mościckiego, Paschalisa Jakubowicza, Sportową, Białej Góry i z powrotem Sienkiewicza i Rynek.

Wielkie wyzwanie i wytężona praca wielu osób tj. organizatorów, wolontariuszy oraz ekip porządkowych i ratowniczych została wysoko oceniona przez biegaczy. Bieg wygrali: w kategorii mężczyzn: Mykhaylo Iveruk z Ukrainy, ale biegnący w barwach polskiego klubu (31,49), Maciej Badurek i Sławomir Ptak i w kategorii kobiet Ewa Jagielska (36,24), Anna Szyszka i Izabela Parszczyńska.

3. Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa organizowana na terenie Gminy Stare Babice. Jest to wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich fanach biegania, sportu i zdrowego stylu życia. Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów, na jednej płaskiej pętli atestowanej przez PZLA.