17°C krótka ulewa

BABICKI JARMARK PARAFIALNY

Tłoczno i gwarno było w "Babickich Ogrodach Parafialnych" w niedzielę, 18 grudnia 2016 roku.

 

W tym dniu, w ostatnią niedzielę adwentu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowany został Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

Jarmark odbył się z Inicjatywy Stowarzyszenia "Działajmy Razem", Wolontariatu Św. Kingi i Parafii Babice. Na straganach można było nabyć wszystko to, co w jakikolwiek sposób kojarzy się z okresem Bożego Narodzenia. Nie zabrakło więc owoców, suszy, świeżych ryb, wiejskiego pieczywa, pierogów i uszek, wędlin wiejskich, miodów oraz ozdób choinkowych i tych do przystrojenia stołu. Było też stoisko z choinkami i jemiołą oraz dwa stragany organizatorów. Wolontariat św. Kingi zachęcał do kupowania ozdób i pierników, a Stowarzyszenie "Działajmy Razem" proponowało domowe ciasta, herbatę i sianko na stół wigilijny.

 

Po parafialnym ogrodzie przez cały czas przechadzał się Św. Mikołaj Biskup, który rozdawał lizaki i cukierki, chętnie też pozował do zdjęć. Cały teren został świątecznie przystrojony i oświetlony, a w tle było słychać kolędy i pastorałki, Dla zmarzniętych rozstawiono też koksowniki.

 

Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy zakończył się po godz. 17.00 niewykluczone, że już za rok impreza zostanie powtórzona.

 

Michał Starnowski

 

BABICKI JARMARK PARAFIALNY komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

wiara-wielkanoc-boze-narodzenie, Stare Babice - więcej informacji