19°C bezchmurnie

BALFOLKOWA POTAŃCÓWKA

Po zeszłorocznym sukcesie, w sobotę, 6 października 2018 roku od godz. 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym odbyła się potańcówka balfolkowa, czyli "Balfolkowa potańcówka w remizie z muzyką na żywo na bis".

 

Podobnie jak rok temu, w taneczną podróż zabrali zebranych doświadczeni tancerze z grupy Dans Ludica, zaś do tańca zagrał zespół Balquemia. Bez względu na płeć i wiek wszyscy bawili się przednio.

 

BALFOLK to potańcówki folkowe z muzyką i tańcami z różnych części Europy. Zjawisko to wywodzi się z Francji, dlatego tańce z tego regionu stanowią podstawę imprez. Potańcówki balfolkowe szybko zdobyły swoich zwolenników w różnych krajach europejskich, od kilku lat stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Tańce mają charakter towarzyski, niesceniczny, większość z nich jest prosta do nauki, dzięki czemu łatwo jest włączyć się do zabawy.

 

W borzęcińskiej remizie każdy, kto nie umiał a chciał, to mógł sobie potańczyć. Organizatorami „skocznej imprezki” byli: Stowarzyszenia Kuźnia Przyjaźni i OSP Borzęcin Duży, a sponsorem tej niecodziennej zabawy był Powiat Warszawski Zachodni.

 

zebrał: Michał Starnowski

 

BALFOLKOWA POTAŃCÓWKA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się