24°C bezchmurnie

BMW - ZAPROSZENIE DO SKLEPU autoczescionline24.pl

sport-samochody-motocykle-quady-of-road, ZAPROSZENIE SKLEPU autoczescionline24 - zdjęcie, fotografia

BMW może poszczycić się iż jest przedsiębiorstwem produkującym auta klasy premium. Tak wynika z amerykańskich badań.

 

Marka BMW powstała w 1916 r. Firma początkowo produkowała maszyny poruszające się w powietrzu. Fabryka w 1916 roku przeżywała problemy finansowe oraz techniczne. Rapp ostatecznie poddał się do dymisji, a na jego miejscu pojawiło się dwóch Austriaków. Zdecydowali, że połączą przedsiębiorstwo stworzone przez appa oraz fabrykę Gustawa Otto tworząc firmę BFW, która dwa lata później zmieniła nazwę na BMW AG. Pierwotnie skupiali się na tworzeniu silników do maszyn lotniczych. Po zakończeniu I Wojny Światowej traktat wersalski zabronił produkcji silników dla samolotów. Firma więc przebranżowiła się na produkcję hamulca pneumatycznego dla pociągów.

 

Rok 1928 stał się początkiem motoryzacyjnej historii BMW. Tego roku zjechały z taśmy pierwsze modele Dixi 3/15. Samochód mógł jechać prędkością nawet 80km/h. Na początku lat 30. Dixi odnosiło pierwsze sukcesy w spotach samochodowych.

 

Niestety wojna nie przyniosła nic dobrego dla BMW. Jedna fabryka została zniszczona, a druga została przejęta przez ZSRR. Próba powrotu do produkcji po II wojnie Światowej okazał się być niełatwy, ponieważ większość narzędzi znajdowało się w fabryce przejętej przez ZSRR. Zaczęto produkować samochody pod nazwą BMW, jednak po protestach zmieniona została nazwa na EMW. Zaś w 1955 r. zaczęła się produkcja Wartburgów.

 

W latach 60. postanowiono wypełnić niszę, jaka powstała na rynku. Niszę stanowiły samochody klasy średniej.

 

Szybciej i oszczędniej czyli Facelifting BMW i8

 

BMW i8 na drodze prezentuje się rewelacyjnie, producent dalej przygotowuje pakiet usprawnień dla tego pojazdu. Stylistyka zmieni się delikatnie. Pojawi się za to wersja bez dachu, a także zostanie rozszerzona paleta kolorów. Ma wzrosnąć moc do około 380 KM, co pozwoli przyspieszyć do „setki” w ciągu 4 sekund. Po liftingu BMW i8 będzie wyposażone w akumulator o pojemności 10kWh.

 

Sklep autoczescionline24.pl oferuje części dla wszystkich modeli BMW. Stawiamy na najwyższą jakość przy jak najniższych cenach.

BMW - ZAPROSZENIE DO SKLEPU autoczescionline24.pl komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport-samochody-motocykle-quady-of-road, Stare Babice - więcej informacji