5°C bezchmurnie

Boże Narodzenie w muzeum Chopina

Kiedy: 2017-12-15 , godzina: 10:00 | Gdzie: Żelazowa Wola

szkoly, Boże Narodzenie muzeum Chopina - zdjęcie, fotografia

15 grudnia zapraszamy uczniów Szkół Muzycznych I stopnia oraz Szkół Powszechnych na zajęcia zatytułowane Boże Narodzenie w muzyce klasycznej. Z zachowanych listów wiemy, że w 1825 roku Fryderyk Chopin spędził w Żelazowej Woli święta Bożego Narodzenia. Nieco później komponując Scherzo h-moll op. 20 wplótł w jego środkową część motyw znanej polskiej kolędy Lulajże Jezuniu.

W trakcie zajęć uczniowie poznają też inne dzieła posiadające bożonarodzeniowe wątki. Rozpoczniemy od Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego. Do czarownego świata dzieciństwa zabierze nas także Robert Schumann, z którym Przy kominku odtworzymy jedną ze Scen dziecięcych op. 15. Zostawimy kilka śladów na śniegu z Claudem Debussym, słuchając uważnie Preludium nr 6. Nie zapomnimy też o Nocy wigilijnej Nikołaja Rimskiego-Korsakowa.

Szczególnym elementem wydarzeń odbywających się w muzeum w Żelazowej Woli jest możliwość doświadczania muzyki wykonywanej na żywo. Podczas Bożego Narodzenia w muzyce klasycznej będzie można zatem wsłuchać się w dźwięki fortepianu, wiolonczeli, skrzypiec, a także śpiewu operowego. W ramach świątecznego akcentu spotkanie zwieńczone zostanie wspólnym kolędowaniem. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10:00 i realizowane są w formule bezpłatnej.

Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Rezerwacje:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: [email protected]
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98 (w godzinach 9.00-16.00)

Boże Narodzenie w muzeum Chopina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się