17°C bezchmurnie

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE

W środę 7 czerwca 2017 roku o godz. 17.30 w budynku komunalnym Urzędu Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21 rozpoczęła się debata społeczna na temat ogólno-rozumianego bezpieczeństwa na terenie Naszej Gminy.

 

Na spotkanie oprócz kilku radnych i sołtysów przybyło też kilkunastu Mieszkańców, którym nieobojętne są sprawy Naszego bezpieczeństwa. Przy stole prezydialnym zasiedli m. In. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Robert Stojak i Z-ca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając oraz po. Komendanta Straży Gminnej Leszek Grabowski i Naczelnicy Wydziałów KPP: Prewencji: kom. Robert Knap i WRD: podinsp. Dariusz Stepczyński.

 

W pierwszej części debaty, Komendant Powiatowy wraz ze swoimi współpracownikami przedstawił zebranym statystyki policyjnych interwencji oraz omówił działanie dwóch policyjnych narzędzi internetowych, które mogą służyć obywatelom do kontaktu z Policją i anonimowych zgłoszeń dot. niebezpiecznych miejsc. Aplikacje te, to: "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i "Moja Komenda".

 

W dalszej części zebrani mogli zgłaszać swoje uwagi związane z poczuciem bezpieczeństwa, zagrożeniami i itp. Nie zabrakło tematu: "rowerzysta na ul. Warszawskiej" i "TIR na ul. Sikorskiego". Rozmawiano też o tych terenach, gdzie parkowanie odbywa się w miejscach niedozwolonych oraz o bezpieczeństwie naszych domów (w aspekcie włamań).

 

Michał Starnowski

 

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się