2°C pochmurno z przejaśnieniami

DOŻYNKI W PARAFII BABICE

21 września o godz. 11.30 w babickim kościele odprawiona została Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Starostami Dożynek w tym roku zostali Państwo Zofia i Zbigniew Szelenbaum.

 

Kapłani, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego (Starosta Jan Żychliński i Członek Zarządu Jolanta Stępniak) i gminnego (Wójt Krzysztof Turek i Jego Zastępca Marcin Zając) oraz wierni podziękowali za wszelkie dobra, które zrodziła ziemia i za tych, którzy trudem swojego życia i pracą własnych rąk, te dobra nam wszystkim na codzień zapewniają. W swojej modlitwie wszyscy prosili dla rolników i sadowników, ich rodzin i dla wszystkich, którzy pracują na roli o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

 

Mszę Świętą koncelebrowaną sprawowano również w intencji Państwa Marii i Stefana Popławskich w 40 rocznicę ślubu. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Grzegorz Kozicki - Proboszcz babickiej Wspólnoty wręczył Jubilatom Pismo Święte, życząc Im zdrowia i szczęścia oraz zapewniając o modlitwie w Ich intencji. 

 

Wychodząc z kościoła po zakończonej Mszy dożynkowej, wszyscy mieli możliwość skosztowania, jak również zabrania ze sobą dożynkowych chlebków, które tradycyjnie już, podobnie jak w poprzednich latach przygotowała Piekarnia Dąbrowscy z babickiego Rynku.

 

Dwa tygodnie temu uroczystości dożynkowe odbyły się w Parafii Borzęcin. Fotorelację z tamtej uroczystości znajdziecie na stronie borzęcińskiej parafii - www.swietywincenty.waw.pl 

 

Michał Starnowski

DOŻYNKI W PARAFII BABICE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się