17°C bezchmurnie

DZIEŃ STRAŻY I SOŁECTWA

W niedzielę, 16 września 2018 roku odbył się Dzień Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach połączony z Dniem Sołectwa Stare Babice.

 

To było fantastyczne wydarzenie, które rozpoczęło się o godz. 12.00. Mieszkańców przywitali Prezes OSP Gracjan Klimek i Sołtys Starych Babic Lucyna Skrzeczkowska. Wśród obecnych nie zabrakło Z-cy Wójta Gminy Stare Babice Marcina Zająca, radnych tej i poprzednich kadencji, sołtysów oraz Arlety Wysockiej Wicedyrektora Biura Prewencji w Centrali KRUS w Warszawie. Przedstawicielka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazała na ręce Prezesa OSP torbę medyczną typu PSP-R1.

 

Dzień Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach uświetniła grupa rekonstrukcyjna G.R.H. Routiers, która działa na terenie Latchorzewa. Członkowie zaprezentowali stoisko średniowieczne, poprowadzili pokaz uzbrojenia i rzemiosła, warsztaty malarstwa średniowiecznego oraz uczyli grać w boule i inne średniowieczne gry.

 

Przez te kilka godzin strażacy zaznajamiali gości z samochodami, sprzętem i budynkiem strażnicy, w tym sali przygotowanej m. in. do organizacji imprez okolicznościowych i szkoleń "Koszarówka". Nie obyło się bez strażackich miniszkoleń, torów przeszkód, polewania wodą i przeciągania liny (węża strażackiego). Nie sposób nie napisać, że o godz. 13.30 odbył się realistyczny pokaz z zakresu ratownictwa drogowego, gdzie strażacy przy licznie zebranej publiczności ratowali życie poszkodowanego.

 

Dzień OSP w Starych Babicach w tym roku połączono z Dniem Sołectwa Stare Babice. Z budżetu Gminy Stare Babice na 2018 rok, w którym przeznaczono środki finansowe na cele Sołectwa Stare Babice, zakupiono gadżety związane z bezpieczeństwem i posiłek regeneracyjny. Zakupione gaśnice, czujki czadu, kamizelki odblaskowe oraz fluorescencyjne zawieszki i opaski (promujące bezpieczeństwo w Gminie Stare Babice), rozdano w ramach przeprowadzonej loterii fantowej, gdzie każdy los wygrywał. Strażacy rozdawali także gminne mapy, koszulki i maskotki, które trafiły na strażacko-sołecki piknik z Urzędu Gminy Stare Babice. Można było też poczęstować się owocami dostarczonymi przez firmę Bukat z Zielonek-Parceli.

 

Przez te kilka godzin do remizy przybyło wiele pojedynczych osób, jak również całych rodzin. Święto zapewne powtórzone zostanie za rok, a my zachęcamy Państwa do osobistego udziału w ruchu ochotniczego pożarnictwa. Kontakt ze strażakami jest bardzo prosty - wystarczy tylko chcieć. Zapraszamy.

 

Michał Starnowski

 

DZIEŃ STRAŻY I SOŁECTWA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się