4°C pochmurno z przejaśnieniami

III "YOU CAN SING"

13 kwietnia 2018 roku w Sali Koncertowej Domu Kultury Stare Babice z siedzibą w Zielonkach-Parceli przy ul. Południowej 2A odbył się Koncert Finałowy III edycji konkursu piosenki angielskojęzycznej.

 

Po wcześniej przeprowadzonych eliminacjach, do finałowej rozgrywki zakwalifikowano kilkunastu uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Stare Babice. Młodzi ludzie śpiewali znane i popularne piosenki wykonywane przez teraźniejszych wykonawców, jak również stare szlagiery z tzw. "starej płyty".

 

Jury festiwalu pod przewodnictwem Beaty Stasiak (dyrygenta chóru gospel Soul Connection) przez cały czas bacznie przyglądało się poczynaniom młodych artystów, zaś po zakończonej rywalizacji dokonało trudnego wyboru i wśród wykonawców wyłoniło tych najlepszych z najlepszych.

 

W tegorocznej edycji konkursu przyznano 2 wyróżnienia, zaś III miejsce zajął Łukasz Basiński za wykonanie piosenki z repertuaru zespołu Alabama, II miejsce Pola Radoń, która wykonała piosenkę Shakiry, a Grand Prix III Festiwalu Piosenki Angielskojęzycznej "YOU CAN SING" przypadło w udziale 9. letniej Basi Dubyk, która brawurowo wykonała piosenkę wykonywaną w oryginale przez Judy Garland (motyw z filmu „Czarnoksiężnik z Oz") (zobacz załączony do artykułu filmik).

 

Gorące brawa należą się pomysłodawczyni konkursu Pani Agnieszce Metzgier i całemu zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach.

 

Michał Starnowski

 

III "YOU CAN SING" komentarze opinie

  • gość 2018-04-16 13:31:22

    Super inicjatywa, oby więcej takich imprez w gminie!

Dodajesz jako: Zaloguj się