2°C bezchmurnie

INNA NIŻ ZAWSZE AKCJA KRWIODAWSTWA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę 4 września 2016 roku odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa, którą zorganizował Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN”.

 

Podobnie jak w poprzednich kilkunastu edycjach akcja miała odbyć się w podstawionym czerwonym ambulansie, jednak tym razem było inaczej. Jeszcze w piątek organizatorzy otrzymali informację, że przewidziany do podstawienia w Starych Babicach czerwony autobus z powodu awarii nie będzie mógł przyjechać, a pozostałe są niestety zajęte. Klubowiczów poinformowano też, że w związku z powyższym, jedyną możliwością może być przeprowadzenie akcji stacjonarnej.

 

Szybkie decyzje i współpraca z Proboszczem babickiej Wspólnoty spowodowały, że tym razem akcja odbyła się w budynku Domu Parafialnego "Arka" w Starych Babicach (ul. Rynek 17). W miejscu, gdzie docelowo miał odbyć się pobór krwi wywieszono stosowne banery i ogłoszenia, ponadto przez cały czas w tym miejscu czuwał jeden z Naszych członków. Przez te kilka porannych godzin udało się w docelowe miejsce skierować kilkanaście osób. Pomimo pewnych utrudnień akcja przebiegła wzorowo. Zgłosiło się na nią 60 osób, z czego 46 oddało ponad 20 litrów krwi.

 

Warto również nadmienić, że razem z Nami byli Wolontariusze ze „Szlachetnej Paczki” z rejonu Stare Babice i okolice. Liderka Agata Siemiątkowska wraz z innymi udzielała informacji o celu przeprowadzenia akcji, jak również nawiązywała kontakt z osobami, którzy pragnęłyby zostać wolontariuszami.

 

Pragnę złożyć serdecznie podziękowania Krwiodawcą za przybycie, członkom Klubu za zaangażowanie, a Proboszczowi ks. Grzegorzowi Kozickiemu za udostępnienie Sali.

 

Następna Akcja organizowana przez Nasz Klub odbędzie się 20 listopada br. Miejsce tak nam się spodobało, że prawdopodobnie znów będziemy gościć w Domu Parafialnym "Arka".

 

Prezes Klubu - Michał Starnowski

 

 

INNA NIŻ ZAWSZE AKCJA KRWIODAWSTWA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się