25°C bezchmurnie

INNY NIŻ ZAWSZE NOWY ROK SZKOLNY

W poniedziałek, 4 września 2017 roku w czterech powszechnych szkołach podstawowych na terenie Gminy Stare Babice naukę rozpoczęło niemalże 1500 uczniów.

 

To był wielki dzień w życiu samorządowym Gminy Stare Babice. Nie dość, że zgodnie z planem na terenie gminy wprowadzono reformę oświaty, to dodatkowo na czas udało się otworzyć nowy obiekt i uruchomić Szkołę Podstawową w Zielonkach Parceli. Budowa kompleksu w Zielonkach przy ul. Południowej trwała niespełna dwa lata i choć do pełnego zakończenia inwestycji pozostało niewiele, to i tak efekt samorządowej pracy został wysoko oceniony przez Mieszkańców Gminy Stare Babice.

 

Nasza redakcja 4 września br. odwiedziła dwie podstawówki, tą z największą ilością uczniów w gminie, tj. w Starych Babicach i tą nowo otwartą w Zielonkach Parcela. Obecni byliśmy również na Mszy Świętej w babickim kościele.

 

Obecnie na terenie Gminy Stare Babice funkcjonują cztery powszechne szkoły podstawowe, w murach których naukę rozpoczęło 1487 uczniów. Warto nadmienić, że w budynku niedawnego gimnazjum, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową w Koczargach Starych naukę w klasach gimnazjalnych kontynuuje 218 uczniów.

 

Reasumując dodamy, że w pierwszy szkolny ”podstawówkowy” dzwonek w tym roku wsłuchało się (w szkołach powszechnych z wyłączeniem szkół prywatnych):

  1. w Starych Babicach - 735 uczniów;

  2. w Zielonkach Parceli - 280 uczniów;

  3. w Borzęcinie Dużym - 278 uczniów;

  4. w Koczargach Starych - 194 uczniów (i 218 uczniów klas gimnazjalnych.

 

zebrał: Michał Starnowski

 

INNY NIŻ ZAWSZE NOWY ROK SZKOLNY komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się