17°C bezchmurnie

JANÓW I ZIELONKI WIEŚ

W piątek, 21 września 2018 roku w "Karczmie" przy ul. Andersa odbyło się zebranie mieszkańców Janowa.

 

W obecności Z-cy Wójta Gminy Marcina Zająca, Radnego Dariusza Sobczaka, zebranie otworzyła Sołtys Stanisława Sulwińska, a sekretarzem została Beata Jóźwik.

 

Na zebranie przybyło ok. 20 osób i to właśnie oni przesądzili o wydatkowaniu niemalże 36 tys. zł. w ramach Funduszu Sołeckiego. I tak zdecydowano, że FS w 2019 roku zostanie spożytkowany na: zakup i montaż 4 map informacyjnych dot. miejscowości i lokalizacji ulic oraz 4 pojemników na śmieci (przy tych mapach) (9200,00), organizację spotkania edukacyjnego dla mieszkańców Janowa oraz akcje informacyjne (plakaty, ulotki) (9000,00), dofinansowanie zakupu sprzętu dla OSP Stare Babice (10000,00). Pozostałą kwotę w wysokości ok. 7,5 tysięcy złotych przeznaczono na dofinansowanie rozbudowy placu zabaw w Kwirynowie. Biorąc pod uwagę, że na klaudyńskim placu nie ma możliwości technicznej dostawienia nowego urządzenia, pieniądze z FS Janowa zasilą teren rekreacyjny zlokalizowany na Placu Kwirynowskim. Janów nie ma gminnego placu, gdzie można byłoby urządzić plac dla najmłodszych, dlatego zaproponowano dofinansowanie tych placów zabaw, gdzie najczęściej bawią się janowskie dzieci.

 

W ramach rozmowy z… długo debatowano o stanie nawierzchni ul. Andersa, wzmożonym ruchu, braku chodników i skierowaniu przez miejscowość autobusu.

 

Dzień wcześniej, tj. w czwartek 20 września 2018 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli przy ul. Południowej 2 swoje zebranie mieli mieszkańcy miejscowości Zielonki-Wieś. W obecności sołtysa Józefa Drzewińskiego FS na 2019 rok w gronie 23 osób przeznaczono na: zakup sprzętu bojowego dla OSP Stare Babice (10000,00), zakup wiat przystankowych na przystankach szkolnych przy ul. Białej Góry (30000,00). Pozostałą kwotę 8700,00 przeznaczono na jesienne spotkanie mieszkańców, czyli "Święto pieczonego ziemniaka".

 

Michał Starnowski

 

JANÓW I ZIELONKI WIEŚ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się