4°C pochmurno z przejaśnieniami

KATYŃ I SMOLEŃSK W BABICACH

15 kwietnia 2018 roku na Mszy św. o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym w Starych Babicach, modliliśmy się wspominając 78 rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Prałata dr Grzegorza Kozickiego. W Nabożeństwie wzięło udział wiele pocztów sztandarowych, w tym babickich Kombatantów, Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Babic, Gminy Stare Babice i Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Licznie zjawili się też przedstawiciele samorządów: powiatowego i gminnego oraz burmistrzowie sąsiednich dzielnic Warszawy. Przebieg Mszy Świętej wzbogacił i upiększył występ Chóru Parafialnego i Gminnej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Zbigniewa Załęskiego.

 

Tradycyjnie po Mszy Świętej nastąpił przemarsz w do babickiej Alei Dębów, które upamiętniają te tragiczne wydarzenia. Delegacje złożyły wiązanki przy pomniku, odśpiewano hymn państwowy, zapalono znicze, a Wójt Gminy Stare Babice wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczystości zakończyło odegranie sygnału "Cisza" i odprowadzenie sztandarów.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w Zielonkach. W nowym kompleksie przy ul. Południowej 2 odbyła się okolicznościowa prelekcja, po czym gości zaproszono na poczęstunek.

 

Michał Starnowski

 

KATYŃ I SMOLEŃSK W BABICACH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się