17°C bezchmurnie

KONCERT CHARYTATYWNY

Było to niecodzienne niedzielne popołudnie w Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli.

 

10 czerwca 2018 roku o godz. 16.00 w sali widowiskowej przy ul. Południowej 2 odbył się koncert charytatywny wpisujący się w kalendarz narodowych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach i działającą przy ww. szkole Radzie Rodziców, przy wsparciu organizacyjnym dyrekcji Domu Kultury Stare Babice i wsparciu finansowym Stowarzyszenia "Działajmy Razem" otworzyła Dyrektor Szkoły Dorota Smolińska, która przywitała wszystkich przybyłych gości, w tym władze samorządowe szczebla powiatowego (Starostę Jana Żychlińskiego) i gminnego (Przewodniczącego RG Henryka Kuncewicza wraz z radnymi), kierownictwo Ośrodka w Laskach (Dyrektor Elżbietę Szczepkowską), wszystkich dyrektorów placówek edukacyjnych, jak również przedstawicieli stowarzyszenia wspierającego wydarzenie: Tomasza Szubę, Dariusza Smolińskiego i Lucynę Skrzeczkowską ze Stowarzyszenia "Działajmy Razem".

 

Przy pełnej sali, koncert charytatywny, podczas którego przeprowadzono zbiórkę finansową dla niewidomych dzieci uczących się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach poprowadziła Iwona Postek-Turchońska z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach.

 

W to szczególne, niedzielne popołudnie na scenie Domu Kultury Stare Babice wystąpiły dzieci i młodzież, czyli: Chór szkoły muzycznej I stopnia oraz Szkoły Podstawowej w Starych Babicach po dyrekcją Ewy Smoniowskiej-Dżyga; Chór szkolny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym pod dyrekcją Katarzyny Halickiej-Zawada; Chór przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Koczargach Starych pod dyrekcją Małgorzaty Barcikowskiej-Gałązka; Chór "Amo La Musica" przy Szkole Podstawowej w Zielonkach-Parceli pod dyrekcją Katarzyny Bonieckiej i Chór "Babiczanie" pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego. Występy wszystkich chórów i śpiewających solistów były nagradzane wielkimi brawami, nie sposób było też ukryć wzruszeń, gdyż utwory na to niecodzienne wydarzenie dobrano perfekcyjnie i doskonale je wykonano.

 

Ostatnie na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Ośrodka, czyli Chór szkoły muzycznej I stopnia im. Edwina Kowalika w Laskach działającej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach pod dyrekcją Martyny Sojka (Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach). Każdy wykonany przez podopiecznych z pobliskich Lasek utwór został nagrodzony przez widzów długimi brawami. Wzruszające chwile na pewno na długo pozostaną w sercach wszystkich tych, którzy wsłuchiwali się w głosy dzieci i młodzieży.

 

Zbiórka pieniędzy, która odbywała się do oznaczonych puszek poprowadzili wolontariusze ze SP im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach. Pragniemy dodać, że rozliczenie zostanie dokonane w terminie ustawowym a cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na konto TOnO w Laskach.

 

Michał Starnowski

 

KONCERT CHARYTATYWNY komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się