urzad, NOWEGO WÓJTA - zdjęcie, fotografia

52,59% poparcia w II turze wyborów.

 

SŁAWOMIR SUMKA nowym Wójtem Gminy Stare Babice.

 

4249 głosów oddali Mieszkańcy gminy Stare Babice na kandydata z KWW Jedna Gmina.

Marcin Zając z KWW Wspólna Przyszłość otrzymał 47,41% poparcia (3831 głosów).

Frekwencja wyniosła 57%.

 

fot. ze strony KWW Jedna Gmina

 

MAMY NOWEGO WÓJTA komentarze opinie

  • gość 2018-11-05 13:18:04

    katastrofa

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:32:04

    No i fajnie. Będzie teraz tak Kościelnie

  • gość 2018-11-05 14:50:31

    Katastrofa to mało powiedziane .......

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 16:48:51

    Bardzo się cieszymy ze zmiany Nareszcie :)

  • gość 2018-11-05 18:30:06

    Oby nowy wójt zrobił w tym urzędzie wreszczcie porządne wietrzenie.........

  • Gość gosciowa - niezalogowany 2018-11-05 18:32:58

    NAJPIERW P.SUMKA POWINIEN ODDAC ROBOTNIKOM ZALEGLE PIENIADZE ZA WYBUDOWANY DOM NA WIERZBINIE,A DOPIERO KANDYDOWAC NA JAKIEKOLWIEK URZEDOWE STANOWISKO! WSTYDU I HONORU NIE MA!NA KRZYWDZIE LUDZKIEJ SIE DORABIA! I TAKI BEDZIE MAMI RZADZIL!

  • gość 2018-11-05 18:39:39

    No to starej klice zostało już tylko starostwo. Ponieważ pan Zając nie został wójtem to pewnie jego też tam zainstalują.

  • gość 2018-11-05 18:43:54

    NO NARESZCIE.......

  • gość 2018-11-05 18:55:51

    TYLKO JAK ONI WSZYSCY SIĘ W TYM STAROSTWIE POMIESZCZĄ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 18:58:02

    Zajączki już się boją

  • gość 2018-11-05 18:58:09

    Ciekawe dla kogo jest to katastrofa ?

  • gość 2018-11-05 19:13:30

    A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE WÓJTEM BYŁBY ZAJĄC A TUREK ZASTĘPCĄ WYOBRAŻAM SOBIE JAKI POPŁOCH MUSI PANOWAĆ W URZĘDZIE GMINY.......

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:19:34

    Zobaczymy,czy nowy wójt zrealizuje swoje przedwyborcze obietnice.......a wietrzenie w gminie by się wreszcie przydało i to bardzo porzadne .....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:27:15

    Zobaczymy,czy nowy wójt wypełni swoje przedwyborcze obietnice.....a wietrzenie w gminie by się nareszcie przydalo i to porządne.....

  • gość 2018-11-05 19:28:40

    Nie mieszkam w gminie Babice Stare ale jestem mieszkanką powiatu warszawskiego-zachodniego . Panie wójcie to żeś Pan nas załatwił jeszcze tylko nam tu Zająca do kompletu brakuje.

  • gość 2018-11-05 19:36:08

    Szanowni Goście o jakim wietrzeniu mówicie? A co na to kodeks pracy?

  • gość 2018-11-05 19:52:14

    Rzeczywiście w kodeksie pracy nie ma nic o wietrzeniu

  • gość 2018-11-05 19:56:40

    A przecież pani Stępniak nie dostała się do powiatu to ją też przecież będzie trzeba jakoś "urządzić"

  • gość 2018-11-05 20:47:52

    JEŚLI CHODZI O "WIETRZENIE " TO RACZEJ MAJĄ TU ZASTOSOWANIE PRZEPISY BHP

  • gość 2018-11-05 21:11:37

    ludzie, ale głupoty piszeta. zobaczymy jak się Pan Sumka sprawdzi, nareszcie gminny beton przełamany :)

  • gość 2018-11-05 21:13:33

    Mieliśmy bardzo dobrze zarządzaną gminę przez starą ekipę. Marcin Zając był gwarancją kontynuacji. Mam nadzieje, że nowy wójt nie zmarnuje tego dorobku bo doświadczenia w tym czego się podjął nie ma.

  • gość 2018-11-05 21:20:32

    Pracownicy zostali. A to oni są podstawą sukcesów Gminy.

  • gość 2018-11-05 21:45:40

    Każdy pracownik tak myśli a najczęściej myśli jak cały dzień przebimbać na kawie.

  • gość 2018-11-05 21:54:09

    Ojej, wyobrazam sobie ten poploch acz czy cement da radę? ;-)

  • gość 2018-11-05 21:58:02

    Nie pracuje w Gminie pisze to na początku aby uciąć komentarze. Zastanawiam się z kim ty pracujesz. Mam takich pracowników, którym nie muszę mówić co mają robić. A jak siedzą i piją kawę to znaczy, że wszystko jest zrobione. Nigdy nie miałem żadnej skargi, że czegoś nie zrobili w terminie.

  • gość 2018-11-05 22:00:06

    Stawiam na partnerstwo i zaufanie. U mnie się to sprawdza.

  • gość 2018-11-05 22:10:50

    Piszesz o jednostkach, ja mam na myśli ogóle. Podążając Twoim tokiem myślenia to w ogóle nie potrzeba kierownictwa a tym samym wójta przecież są pracownicy ;-))))))).

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 00:26:37

    Buta i zaufanie p.Zająca się nie sprawdziły u wyborców. Teraz czas żeby p.Suma pokazał że zasłużył na pokłada w Nim zaufanie WIĘKSZOŚCI wyborców.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 00:29:38

    Chodziło mi o "butę i zadufanie" a nie "zaufanie" jak to mi poprawił automatyczny poprawiać.

  • gość 2018-11-06 01:19:44

    Buta, zadufanie i brak kultury - elementarnego szacunku dla ludzi

  • Ioioio - niezalogowany 2018-11-06 02:50:21

    Ciekawe co konkretnie p Sumka zrobił Dla gminy opròcz włażenia W tyłek proboszczowi Z Borzęcina (zegar kościelny, stawik proboszcza itp) poza tym zawsze zostana niejasne powiązania Z Policją skąd wyszedł.obecnie pracuje tamże pod przykrywka konsrewacji (ciekawe czego).To Wszystko fatalnie rokuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 10:19:59

    Pan Zając był zadufany i często nieuprzejmy. Czasami wystarczy mało znaczący acz nieprzyjemny incydent aby wyrobić sobie zdanie negatywne na czyjś temat.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 12:38:05

    Żeby się teraz wszyscy nie zdziwili po tej radości na zmiany. Jak im tak źle było, to zobaczymy jak będzie teraz ;)

  • Ioioio - niezalogowany 2018-11-06 12:49:22

    Ciekawe co konkretnie p Sumka zrobił Dla gminy opròcz włażenia W tyłek proboszczowi Z Borzęcina (zegar kościelny, stawik proboszcza itp) poza tym zawsze zostana niejasne powiązania Z Policją skąd wyszedł.obecnie pracuje tamże pod przykrywka konsrewacji (ciekawe czego).To Wszystko fatalnie rokuje.

  • Małgorzata Pisocka - niezalogowany 2018-11-06 22:57:45

    Pan Sławomir Sumka, który został wybrany przez mieszkańców na Wójta gminy Stare Babice, jest osobą, która ma teraz czas na to, aby pokazać wszystkim, że było warto postawić krzyżyk przy jego nazwisku. Proszę wszystkich, aby nie wypisywali rzeczy typu: "Niech odda pieniądze robotnikom za wybudowanie domu" itp. To nie oznacza, że będzie złym Wójtem. Poza tym nikt z nas tak na prawdę nie wie, czy Ci robotnicy faktycznie nie dostali pieniędzy za wykonywaną usługę. Najbardziej śmieszy mnie to, że wypisujecie takie okropne rzeczy związane z pracą Pana Sławka w Policji, a w rubryce Twój Nick zamiast wpisać swoje imię i nazwisko, widniejecie jako GOŚĆ. Chcecie pozostać anonimowi, bo chcecie wbić komuś szpilke i wiecie, że to co napisaliście jest wyssane z palca. Ja, znając Pana Sławka osobiście, jestem dumna z tego, że został Wójtem i wiem, że zasłużył sobie na to ciężką, wieloletnią pracą! Powstrzymajcie się więc od osądzania ludzi bezpodstawnie.

  • gość 2018-11-07 08:33:06

    Pani Małgorzato proszę poczytać komentarze zwolenników Pana Sumki na FB, te po wyborcze na temat konieczności przewietrzenia Gminy i zwolnienia połowy pracowników. Obie strony są w tym przypadku nie w porządku.

  • gość 2018-11-07 08:40:11

    I jeszcze jedno memy powyborcze przedstawiające uciekającego "Zająca" to Pani Zdaniem pełna kultura wypowiedzi. Szanowni Państwo Proszę powstrzymać się od tego typu komentarzy działających w obie strono. Wybory się skończyły. Kampania wyborcza również.

  • Ioioio - niezalogowany 2018-11-07 10:14:28

    A co konkretnie jest wyssane Z palca? Praca W policji - oficer niby zrezygnowal przed wyborami a obecnie zatrudniony ponownie jako cywil (TAK zatrudnia się tajniakòw) funkcja konserwator. A robienie dobrze proboszczowi? Wiekszosc "osiagnięć " z oficjalnego profilu Sumki to typowe wlazidupstwo i spełnianie zachciewajek pazernego klechy.

  • Małgorzata Pisocka - niezalogowany 2018-11-07 14:26:17

    Proszę wejść sobie na stronę i poczytać troszkę o zegarze, który został zakupiony do kościoła w Borzęcinie Dużym

  • Małgorzata Pisocka - niezalogowany 2018-11-07 14:30:13

    Rozumiem że każda osoba która wplaciła jakieś pieniążki na cel którym był zegar kościelny został lizodupem proboszcza. Brawo, brawo

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 18:06:09

    JEST PODSTAWA ZEBY OSĄDZAĆ.BO CI LUDZIE ŻYJĄ I PAMIĘTAJĄ. ŁATWO PANI MOWIC,BO TO NIE PANI CZEKALA NA TE PIENIĄDZE,TYLKO INNE RODZINY.KAZDE ZŁO ZAWSZE MOŻNA NAPAWIC.A W PRZYPADKU P.SUMKI NIE ZOSTAŁO TO ZROBIONE.A TAKI ZATWARDZIALY KATOLIK.ALE CZAS POKAZE,CZY W UCZCIWY SPOSOB BEDZIE "WOJTOWAŁ" I WYWIĄZE SIE ZE SWOICH PRZEDWYBORCZYCH OBIETNIC....

  • Małgorzata Pisocka - niezalogowany 2018-11-07 18:21:33

    Dobrze

  • gość 2018-11-07 20:17:44

    Prawda jest taka że to całe szambo które się wylało w czasie kapani wylewa się w różnych momentach podczas całej kadencji. To będzie teraz chleb powszedni naszego nowego wójta. Sam chciał. I choćby miał język do samej ziemi i poza proboszczem lizał dupy wszystkim po kolei to i tak nawet właściciel lizanej dupy w końcu zacznie narzekać. Tak jak to miało miejsce z jego poprzednikami - tacy są ludzie. Osobiście nie wiem po co mu to było ma rodzinę - współczuję żonie i dzieciom, konkurent był kawalerem żył gminą. Ego ?, Pazerność?, a może wszystkiego po trochu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 21:06:03

    Święte słowa gościa powyżej.

  • gość 2018-11-07 21:35:40

    Koncert życzeń ba FB już się zaczął. Naiwni ludzie myślą, że nagle stanie się cud. A niestety tak nie będzie. Krawiec kraje jak mu materiału staje. Można tylko podziwiać Pana Turka, że potrafi przez te wszystkie lata w jakimś zakresie sprostać tym oczekiwaniom. Najbardziej krzyczą ci, którzy z miasta niedawno przeprowadzili się na wieś i na siłę z tej wsi chcą zrobić miasto.

  • gość 2018-11-07 21:43:27

    Tak się zastanawiam ile zrobiłby Turek bez Zająca ?

  • gość 2018-11-07 21:55:55

    To, że tyle jest jeszcze do zrobienia to znaczy, że gmina się rozwija. Przybywa nowych ulic, nowych domów i nowych mieszkańców. Gdyby w gminie przez dwadzieścia lat był utrzymana taka sam ilość mieszkańców to już dawno drogi i chodniki były by wszędzie. Problemem jest to, że za wzrostem ilości mieszkańców nie idzie znaczny wzrost dochodów do budżetu gminy. Na te ponad 100 postów na liście życzeń ciekawy jestem ile osób płaci podatki w tej gminie i ile osób ma złożoną deklarację śmieciową zgodną z ilością zamieszkałych mieszkańców na posesji?

  • gość 2018-11-07 21:59:09

    Proszę zapytać jaki był podział kompetencji pomiędzy Wójtem a Zastępcą? Wtedy będzie wiadomo.

  • gość 2018-11-07 22:59:34

    Czasem jedynym sposobem na draństwo władzy jest krzyżyk na kartce wyborczej.

  • gość 2018-11-08 14:09:18

    Kiedy władza skrzywdzi jedną osobę, zawsze można powiedzieć że to pieniacz. Kiedy władza skrzywdzi kilka osób, można mówić że to pieniacze i dalej wygrywać wybory. Kiedy skrzywdzonych jest tyle, że zmieniają się społeczne nastroje, zmienia się wynik wyborów. Trzeba nam zauważać pojedyncze incydenty, dopiero wtedy władza będzie społeczna.

  • gość 2018-11-09 20:50:50

    Miejmy nadzieje, że nowa władza będzie tak nakłaniała starych i nowych mieszkańców do płacenia podatków w tej gminie jak w kampanii wyborczej do głosowania na siebie. W końcu w różnych gminnych środkach przekazu zamiast się chwalić z skądinąd dużymi osiągnięciami trzeba mieszkańcom pokazać jak realnie mogą się przyczynić do rozwoju gminy a tym samym polepszyć własną wygodę. Przykładem może być ul. Sikorskiego w Klaudynie. Może jak by zablokować dojazd do starostwa to w końcu skończyło by się gadanie a zaczęła budowa WARSZAWSKIEJ BIS. Bo jak dalej tak pójdzie to korki będą do Leszna. Autobusu do MŁOCIN też nie ma. Więc mam nadzieje, że Wójt Sławomir Sumka ma gotowe pomysły jak to rozwiązać bo bajeczki że to nie jego kompetencje mnie nie interesują samo z nieba nam to nie spadnie. Są to najbardziej palące problemy w tej gminie i najwyższy czas je załatwić. Myślę że autobus dla naszych dzieci do metra Młociny powinien być uruchomiony od nowego roku.

  • gość 2018-11-09 22:28:46

    Autobus do metra tak, ale którędy tam rano jest straszny korek.

  • gość 2018-11-09 23:21:44

    Trzeba dac pewien kredyt zaufania panu Sumce. Znam osobiscie i zyczę spełnienia obietnic :) A pan Zajac, no coz, nie byl osoba przekonywajaca, po paru spotkaniach uznalem, ze wole osobe z wyzszej klasy...

  • gość 2018-11-10 09:49:56

    Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie, oczywiście kredyt zaufania trzeba dać. Pan Sławek wygrał wybory po nieudolnej kampanii Pana Zająca, ale mam nadzieję, że spełni choć połowę swoich obietnic typu: 1. Mniejsze opłaty za śmieci, 2. Muzeum radiostacji Babice 3. Zagospodarowanie stawu w Borzęcinie 4. Rozwiąże problem góry śmieciowej. Jak znam życie może to być bardzo ciekawa kadencja, zakończona wielką kłótnią Pana S i Sz. pod koniec kadencji o to kto jest ważniejszy i o to kto zrobił więcej dla gminy :))), poza tym wszyscy wiedzą, że Pan Sławomir lubi mieć zawsze przy sobie dyktafon :)))...

  • gość 2018-11-10 19:26:36

    Korki mamy z każdej strony. I to jest najważniejsza sprawa żeby poprawić komunikację a nie jakieś górki ze śmieci, muzeum czy opłaty śmieciowe, a staw w Borzęcinie to drobiazg. Więcej czasu i pieniędzy tracimy w korkach niż na śmieci. Paradoksalnie ci co mieszkają w Borzęcinie mają więcej korków niż ci z Babic więc jak korek dojdzie do ul. Kosmowskiej to się parcie na Wójta zwiększy i może zrobi coś konkretnego. Mam nadzieję, że ta kadencja poza krytykowaniem poprzedników coś konkretnego gminie przyniesie.

  • gość 2018-11-14 07:20:31

    Tak sobie czytam, dopiero wrocilem do st babic z wakacji i szczerze, bardzo sie ciesze ze zmiany. Pare lat temu mialem watpliwa przyjemnosc slyszec, w jaki sposob zajac zwracal sie do pracownika (chyba, ale tak czy tak to juz w ogole byl skandal). Takim intelektualnym miernotom trzeba pokazac w koncu drzwi.

  • gość 2018-11-14 15:32:32

    Sławek Sumka, nowy wójt, a wcześniej nasz radny z Wojcieszyna, gdzie mieszkam, to złoty człowiek. Pomógł wielu potrzebującym. Potrafi skrzyknąć ludzi do działania na rzecz wspólnego dobra. Sam daje przykład innym, nie szczędząc czasu, pracy i pieniędzy. Dzięki temu Wojcieszyn doczekał się np. terenu rekreacyjnego z boiskiem i wiatą. Owszem, gmina pomogła, ale najważniejszy był pomysł Sławka Sumki i współpraca mieszkańców. Wiele rzeczy zostało zrobionych własnym sumptem. Sugerowanie nieuczciwości czy policyjnego "tajniactwa" to zwykłe oszczerstwa. Jako emerytowany oficer policji Sławek jest szczególnie wyczulony na kwestie bezpieczeństwa - to powinien być atut podczas jego kadencji. Wiadomo, że jako wójt będzie musiał podejmować decyzje, które będą niepopularne (np. w sprawie podziału środków na inwestycje, priorytetów itp.), będzie musiał godzić nieraz sprzeczne oczekiwania mieszkańców. Ale wierze, że będzie rządził mądrze i odpowiedzialnie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-15 19:07:02

    CZAS POKAZE CO Z TEGO WÓJTOWANIA P.SUMKI WYJDZIE.....

  • gość 2018-11-16 08:56:28

    Najpierw koncert życzeń, a teraz tłumaczenie, że nie wszystko da się zrobić.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-19 14:44:50

    Gmina się rozwija i to w bardzo szybkim tempie....