4°C pochmurno z przejaśnieniami

MAZOWSZE-PIEŚNI LUDOWE

"Mazowsze- pieśni ludowe" - pod takim tytułem w sobotni wieczór 3 marca 2018 roku na deskach Auli Widowiskowej w Zielonkach Parceli wystąpił Zespół "Mazowsze".

 

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” (PZLPiT „Mazowsze”) im. Tadeusza Sygietyńskiego w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia. Soliści, chór i orkiestra pod dyrekcją Jacka Bonieckiego przyjechali do Gminy Stare Babice na zaproszenie Zarządu i Rady Nadzorczej Spółdzielni Handlowo-Usługowej i Wójta Gminy Stare Babice oraz partnerów: GPK Eko-Babice Sp z o.o., RWS Investment Group, firmy Energomix, SKP Auto Complex i DTM Development.

 

Pełna sala miała przyjemność posłuchać jednego z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.

 

PZLPiT "Mazowsze" zostało założone na mocy dekretu Ministerstwa Kultury i Sztuki z dnia 8 listopada 1948 roku. Zadania tego podjął się Tadeusz Sygietyński, a na siedzibę zespołu wybrano podwarszawską posiadłość "Karolin", położoną w Otrębusach k. Pruszkowa.

 

Michał Starnowski

 

MAZOWSZE-PIEŚNI LUDOWE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się