0°C słabe przelotne opady śniegu

NIE BĘDZIE REFERENDUM GMINNEGO

wojt-rada-urzad-wybory-zebrania, BĘDZIE REFERENDUM GMINNEGO - zdjęcie, fotografia

Dziś, tj. 11 maja 2017 roku na Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Stare Babice, Radni poprzez głosowanie zdecydowali, że referendum wcześniej zaplanowane na 4 czerwca br. nie odbędzie się.

 

O godz. 16.00 w obecności 12 Radnych przeprowadzono to, jakże ważne z punktu widzenia samorządowego głosowanie. Prawie wszyscy obecni na sali przedstawiciele lokalnej społeczności byli za tym, aby referendum jednak się obecnie nie odbyło (10 Radnych było za, 2 wstrzymało się od głosu).

 

Wcześniej, jeszcze przed głosowaniem głos zabrał Wójt Gminy Stare Babice, który zreferował, że w związku z wycofaniem projektu ustawy metropolitarnej przez PiS, przeprowadzenie referendum staje się bezzasadne. Dodał, że wszyscy będą bacznie przyglądać się poczynaniom Posłów i jeżeli znów będziemy świadkami podobnych posunięć wówczas, jak zajdzie potrzeba, referendum ponownie zostanie zarządzone.

 

Ja osobiście po zasięgnięciu opinii Mieszkańców (na podstawie przeprowadzonych rozmów i zapytania na „fb” w grupie Mieszkańcy gminy Stare Babice), postanowiłem wstrzymać się od głosu. Większość moich rozmówców sugerowało, aby nie rezygnować z referendum, również Radni w pobliskim Ożarowie Maz. podtrzymali datę przeprowadzenia referendum, stąd taka moja decyzja.

 

Michał Starnowski

 

NIE BĘDZIE REFERENDUM GMINNEGO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się