20°C lekkie zachmurzenie

"NIE" DLA ZABUDOWY LASU BEMOWSKIEGO

wojt-rada-urzad-wybory-zebrania,

Trwa debata Mieszkańców, składane są wnioski do Urzędu Gminy Stare Babice.

 

Od kilku dni w mediach społecznościowych i w realnych rozmowach trwa dyskusja na temat kontrowersyjnej uchwały, którą niejednogłośnie i po burzliwej dyskusji podjęli Radni Gminy Stare Babice w dniu 27 kwietnia 2017 roku.

 

O całej sprawie pisaliśmy w majowym "Gońcu Babickim" (artykuł Radnego Jerzego Piętochy na stronie 6). Już wówczas, zaraz po ukazaniu się naszej gazety, na facebooku w grupie "Mieszkańcy gminy Stare Babice" rozpoczęła się dyskusja, czy prywatny szpital zamiast lasu w sąsiedztwie dwóch rezerwatów przyrody to dobry pomysł?

 

Przypomnę, że za podjęciem kontrowersyjnej uchwały byli Radni: Remigiusz Fijołek, Krzysztof Kalinowski, Paweł Karczmarek, Henryk Kuncewicz, Leszek Poborczyk, Hubert Stawiski, Justyna Szczepanik i Krzysztof Szuba.

 

Przeciwni tej uchwale byli Radni: Karolina Bielińska, Jerzy Piętocha, Lucyna Skrzeczkowska, Dariusz Sobczak i Michał Starnowski.

 

Dwóch radnych wstrzymało się od głosu: Ewa Kawczyńska i Sławomir Sumka.


Prawdziwym jednak przełomem w sprawie okazało się ogłoszenie Urzędu Gminy Stare Babice, które pozwoliło nieprzychylnym temu pomysłowi do wyrażenia swojego sprzeciwu oraz list otwarty trzech Radnych Gminy Stare Babice: Karoliny Bielińskiej, Jerzego Piętochy i Dariusza Sobczaka.

 

LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW:   WERSJA WORD   WERSJA PDF


Wnioski i uwagi do studium zainteresowani mogą składać w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko do dnia 09-07-2017 r.: 

 

na piśmie na ares: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice,

drogą elektroniczną, na adres: [email protected] ,

osobiście do protokołu w Urzędzie Gminy Stare Babice.

pełne ogłoszenie Urzędu Gminy w tej sprawie - http://www.stare-babice.pl/pl/news/zmiana-studium-zagospodarowania-0

 

PRZYKŁADOWY WNIOSEK SPORZĄDZONY PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW FACEBOOKA, KTÓRY MOŻNA POBRAĆ, WYPEŁNIĆ I WYSŁAĆ DO URZĘDU GMINY STARE BABICE:   WERSJA WORD      WERSJA PDF


O sprawie można przeczytać również m. in. na stronach:

 

http://bemowiacy.waw.pl/2017/07/04/szpital-na-peryferiach-czyli-o-probach-zabudowy-otoczenia-lasu-bemowskiego/

http://zmienmy.to/petycja/ratujmy-las-bemowski-przed-zabudowa/

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22052132,w-lesie-bemowskim-powstanie-prywatny-szpital-zagrozi-rezerwatowi.html?disableRedirects=true


To nie jedyna kontrowersyjna uchwała Rady Gminy Stare Babice w ostatnim czasie. Otóż na ostatniej Sesji Rady Gminy Stare Babice, która odbyła się 29 czerwca 2017 roku Radni (większością głosów) po burzliwej wymianie poglądów, zdjęli z porządku obrad projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmian w studium zagospodarowania przestrzennego innej części Gminy Stare Babice.

Otóż w ww. projekcie, w uzasadnieniu do uchwały pojawił się zapis, że w okolicach miejscowości Wojcieszyn może powstać cmentarz komunalny. Oczywiście pomysł ten w żaden sposób nie był konsultowany z Mieszkańcami tej i okolicznych miejscowości. Sprawa zapewne powróci pod dyskusję Radnych z początkiem roku szkolnego.

 

Michał Starnowski - Radny Gminy Stare Babice

 

"NIE" DLA ZABUDOWY LASU BEMOWSKIEGO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się