4°C pochmurno z przejaśnieniami

NIEDUŻA FREKWENCJA NA ZEBRANIU

Mieszkańcy Blizne Jasińskiego i Blizne Łaszczyńskiego rozdzielili Fundusz Sołecki na 2019 roku.

 

Było to jedno z pierwszych zebrań sołeckich poświęconych temu zagadnieniu i choć frekwencja była niewielka (około 25 osób z dwóch sołectw), to kwotę 114 tysięcy przeznaczono na: rozbudowę i ogrodzenie placu zabaw przy ul. Kopernika (100 tys. zł.) oraz 14 tys. zł. na organizację corocznych, czerwcowych "Wianków". Zaznaczyć należy, że obydwa sołectwa połączyły swoje środki (każde z nich otrzymało kwotę 57 197,20 zł.).

 

Podczas zebrania, na które przybył Z-ca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając, a które prowadzili Radna i Sołtys Blizne Jasińskiego Ewa Kawczyńska, Radny Blizne Łaszczyńskiego Leszek Poborczyk i Sołtys Blizne Łaszczyńskiego Krzysztof Wąsikowski poruszono także szereg spraw związanych bezpieczeństwem, transportem, ruchem drogowym, czyli o wszystkim tym, co spędza sen z oczu Mieszkańcom tych dwóch podwarszawskich sołectw.

 

Ciekawostką może okazać się przekazana informacja, że budujące się metro i lokalizacja stacji metra (skrzyżowanie Lazurowa/Górczewska) sprawi, że stacja paliw Orlen i Mcdonalds zostaną wyburzone.

 

Fundusz sołecki to pieniądze, które mają służyć mieszkańcom i zintegrować lokalną społeczność w podejmowaniu działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców.

 

Michał Starnowski

 

NIEDUŻA FREKWENCJA NA ZEBRANIU komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się