0°C zamglenie

NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW

W sobotę, 21 stycznia 2017 roku na tradycyjne Spotkanie Noworoczne przybyli Seniorzy Gminy Stare Babice.

 

Corocznie, zawsze w styczniu w Szkole Podstawowej w Starych Babicach spotykają się Nasi Seniorzy, by wspólnie świętować nadejście Nowego Roku. Taki zjazd, to również wyśmienita okazja, aby przełamać się opłatkiem, porozmawiać, powspominać, wspólnie pośmiać się i oczywiście wysłuchać występujących na scenie zespołów i solistów.

 

Tak było i w tym roku. W obecności zaproszonych gości, pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki ze Starych Babic. Ich cały występ, a w szczególności pokaz tańca został nagrodzony gromkimi brawami. Tango w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Starych Babicach tak przypadł zebranym do gustu, że owacje na stojąco trwały bardzo długo. Nadmienimy, że program przygotowały Panie: Grażyna Bełtz, Iwona Kaczmarczyk i Małgorzata Prokopowicz.

 

W dalszej części spotkania kolejno na scenie pojawiali się: Bogdan Zubkowicz (akordeon) z córką Natalią (skrzypce), Chór „Babiczanie” wraz z Orkiestrą Dętą im. Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Zbigniewa Załęskiego, Antoni Adamski grający na harmonijce ustnej oraz zespoły: "Sami Swoi" z Borzęcina Dużego z prowadzącą zespół Zofią Lasocką, Klub Seniora "Nadzieja" z akompaniamentem Bogdana Zubkowicza i Natalii Zubkowicz oraz Zespół "Ożarowskie Kumoszki" z Ożarowa Maz. prowadzony przez Waldemara Dąbrowskiego. Zebrani tradycyjnie wysłuchali też wiersza deklamowanego przez Wandę Śladowską, a Tadeusz Wiśniewski przybliżył zebranym cele i działalność niedawno powstałej Rady Seniorów Gminy Stare Babice.

 

W trakcie spotkania zebrani wysłuchali również noworocznych życzeń, które złożyli: Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Z-ca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając i Proboszcz babickiej Parafii ks. Grzegorz Kozicki.

 

arto na zakończenie dodać, że jak zawsze Seniorom Gminy Stare Babice usługiwali Wolontariusze ze Stowarzyszenia „Odkrywamy Świat”, działającego pod kierownictwem Hanny Domańskiej przy I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych. Cała impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania Dyrektor Doroty Smolińskiej i Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach oraz Kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Alicją Napurką na czele, którzy włożyli wkład pracy w przygotowanie spotkania.

 

Michał Starnowski

 

NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się