5°C bezchmurnie

NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW

W sobotę, 10 lutego 2018 roku w sali koncertowej Szkoły Podstawowej w Zielonkach Parceli odbyło się Noworoczne Spotkanie Seniorów.

 

Przypomnijmy, że przez ostanie lata Noworoczne Spotkania Seniorów odbywały się w Szkole Podstawowej w Starych Babicach. Tym razem wszyscy zaproszeni zostali do Zielonek.

 

Dla licznie zebranych na scenie wystąpiły babickie przedszkolaki, zespoły: Sami Swoi i Ożarowskie Kumoszki, Gminna Orkiestra Dęta i Chór Babiczanie. Tradycyjnie więc były występy sceniczne, ale ja osobiście zachwyciłem się tą częścią uroczystości, w czasie której kilku parom małżeńskim w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

50, 60 a nawet 70 lat bycia razem zostało uhonorowane medalami, co więcej - pierwszy raz w historii tej gminy dokonano tego nie w budynku urzędu gminy, w wąskim gronie, ale na gminnej uroczystości pośród wielu osób, wręcz rówieśników tych par. Nie dziwne więc, że na stojąco, spontanicznie cała sala zaśpiewała piosenkę: "Życzymy, życzymy, i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa...". 

 

Z gorącego serca gratulujemy wszystkim Jubilatom.

 

Michał Starnowski

NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się