0°C zamglenie

OSTATNIA DROGA ŚP. WŁODZIMIERZA SULWIŃSKIEGO

Rodzina, znajomi, sąsiedzi, władze samorządowe powiatu i gminy oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych śp. dh Włodzimierza Sulwińskiego.

 

18 marca 2017 roku o godz. 13.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach odbyły się uroczystości pogrzebowe dh Włodzimierza Sulwińskiego, który przez całe życie działał dla innych, angażując się w wiele lokalnych inicjatyw społecznych, samorządowych, sportowych i pożarniczych.

 

Dh Włodzimierz Sulwiński żył 65 lat. Przez 22 lata był Strażakiem w OSP Stare Babice, a przez 29 lat piastował stanowisko Sołtysa Wsi Janów. Odszedł przedwcześnie, niosąc ratunek w dniu 14 marca 2017 roku, podczas pożaru zabudowań mieszkalnych w jednym z domów na terenie swojego sołectwa.

 

Zmarły pośmiertnie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. W ostatniej drodze towarzyszyła mu najbliższa rodzina, znajomi, sąsiedzi, władze samorządowe Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Gminy Stare Babice, sołtysi z terenu Gminy Stare Babice oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach i liczne delegacje OSP z sąsiednich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Mszę Świętą żałobną koncelebrowali: Proboszcz Parafii Babice ks. Grzegorz Kozicki i Kapelan Gminny ZOSP RP ks. Jan Szubka.

 

Michał Starnowski, fot. Katarzyna Kosińska

 

OSTATNIA DROGA ŚP. WŁODZIMIERZA SULWIŃSKIEGO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się