17°C bezchmurnie

PIELGRZYMI W BABICACH

Dziś 5 sierpnia. Tradycyjnie przez Gminę Stare Babice przechodzi WAPM - pielgrzymka do Częstochowy.

 

Trasa Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej liczy niemal 300 kilometrów i wymaga przejścia każdego dnia około 35 km w 5-6 etapach poprzez różne drogi, zazwyczaj asfaltowe, bez względu na warunki pogodowe.

 

Tradycyjnie WAPM wyruszyła z Warszawy z Kościoła Św. Anny, by przejść przez teren Gminy Stare Babice. Odpoczynki zaplanowane zostały w Bliznem, Starych Babicach i Borzęcinie Dużym. Dzisiejszą noc pątnicy spędzą w Czarnowie, Gawartowej Woli, Szadkówku i w Wiejcy (gm. Leszno i Kampinos).

 

Jak zawsze pielgrzymów przywitano uśmiechem, dobrym słowem i poczęstunkiem (wodą, kanapkami i słodkościami). Na Naszych Mieszkańców (Parafian) można liczyć, podobnie jak na Strażaków, którzy na trasie poustawiali kurtyny wodne.

 

Warto nadmienić, że również dzisiaj przez Szeligi, Macierzysz i Strzykuły przechodziła pielgrzymka niepełnosprawnych. 

 

Michał Starnowski

 

PIELGRZYMI W BABICACH komentarze opinie

  • gość 2018-08-05 18:07:23

    wiadomosci.onet. pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga- czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme Od pół roku mówią, że prowadzone jest wznowione śledztwo. Mniej więcej ze skutkiem takim, że zalinkowany artykuł przestał być widoczny w wyszukiwarce google i tyle. Zanosi się, że jak od 23 lat sprawa będzie tak czy inaczej wykolejona i zamieciona.

Dodajesz jako: Zaloguj się