2°C pochmurno z przejaśnieniami

PIELGRZYMI WAPM W GMINIE STARE BABICE

Jak co roku, 5 sierpnia z Kościoła Akademickiego Św. Anny w Warszawie wyruszyła Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Wyszli, aby po 10 dniach pielgrzymowania dotrzeć przed obraz Matki Bożej w Klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

Szlak pielgrzymki biegnie przez 52 parafie, 5 diecezji i zatrzymuje się w ok. 132 wioskach. WAPM w czasie pielgrzymki pokonuje ok. 290 km. Jak co roku, 5 sierpnia przed południem, pielgrzymi zatrzymują się na chwilę odpoczynku na rynku w Starych Babicach.

 

Tradycyjnie już mogli liczyć na ciepłe powitanie i gościnność Gospodarza babickiej Parafii - ks. Prałata Grzegorza Kozickiego, jak również mieszkańców Babic. Na około 2 godz. babicki rynek zamienił się w przystań, w której pątnicy WAPM mogli przysiąść, odpocząć i skosztować wszystkiego co zostało dla nich przygotowane, a jak zwykle niczego dla nikogo nie zabrakło. Były kanapki, ciasta, owoce, słodycze,  napoje, zimna woda i ciepła atmosfera. Oprócz pielgrzymów na babicki rynek licznie przybyli mieszkańcy, którzy z różnych przyczyn nie mogli pójść na pielgrzymkę. Przyszli przywitać, pozdrowić pielgrzymów i życzyć im szczęśliwej drogi na Jasną Górę.

 

Po chwili odpoczynku i posileniu się, wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie, w pełnym słońcu, z uśmiechem i śpiewem wyruszyli w dalszą drogę, by po przejściu 8 kilometrów znów zatrzymać się na odpoczynku w Borzęcinie Dużym. Tam również zostali gościnnie przyjęci.

 

tekst i fot: Magdalena Machnicka-Szuba

fot z Borzęcina: Teresa i Wiktoria Piotrak

PIELGRZYMI WAPM W GMINIE STARE BABICE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się