17°C bezchmurnie

PLAC ZABAW W KLAUDYNIE

Mieszkańcy Klaudyna mają już dość - pisaliśmy niespełna rok temu. Podziałało - w środę uroczyście otwarty został plac zabaw w Klaudynie - róg Lutosławskiego i Szymanowskiego (przy ścieżce rowerowej).

 

Hasło "Czas na Klaudyn" znane jest chyba większości tej, w gruncie rzeczy sporej grupie osób, która zamieszkuje w podwarszawskiej miejscowości zlokalizowanej (z jednej strony) nieopodal bazy paliw, kompostowni i góry śmieci, a z drugiej tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Z tymi inwestycjami dla Klaudyna na przestrzeni lat bywało różnie, co często w swoich wypowiedziach podkreślali i podkreślają mieszkańcy. Jedną z tych obiecywanych i długo nierealizowanych inwestycji był także plac zabaw dla dzieci. Długo byłoby pisać o tym, jak zmieniały się lokalizacje dla placu zabaw i kto był temu winien. Warto jednak już na tym etapie zaznaczyć, że wersja wójta gminy, czyli tzw. urzędowa będzie się znacznie różnić od tej drugiej, czyli sołeckiej.

 

Co by jednak nie pisać i jak tego wszystkiego nie komentować, to niespełna po 11 miesiącach od ostatnich spotkań pod chmurką (link: https://babice24.pl/artykul/mieszkancy-klaudyna/257975) i po ostrej wymianie zdań pomiędzy Radną Karoliną Bielińską, Sołtysem Aleksandrem Jadczakiem i gminnymi włodarzami na czerwcowej (2017 rok) Sesji Rady Gminy Stare Babice w środę, 30 maja 2018 roku w Klaudynie otwarty został plac zabaw dla dzieci (I etap).

 

Uroczystego przecięcia wstęgi w obecności Zastępcy Wójta Gminy Stare Babice Marcina Zająca, Radnej Karoliny Bielińskiej, Sołtysa Aleksandra Jadczaka i Prezesa Stowarzyszenia Klaudyn Waleriana Żyndula oraz gminnych urzędników (Skarbnik Gminy Ireny Sotomskiej, Kierownika Referatu Inwestycji Pawła Błażejewskiego) i rodziców dokonały licznie zgromadzone dzieci. Nie zabrakło też owocowego poczęstunku ufundowanego przez Z-cę Wójta Gminy.

 

Wszystkich zapraszamy całymi rodzinami - Klaudyn (róg Lutosławskiego i Szymanowskiego (przy ścieżce rowerowej).

 

Michał Starnowski, fot. Karolina Bielińska

 

PLAC ZABAW W KLAUDYNIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się