23°C lekkie zachmurzenie

PODRÓŻ PO EUROPIE W XX TEATRZE RODZICÓW

11 maja 2017 roku w Przedszkolu w Starych Babicach wystawiono teatralną sztukę, w której zagrali rodzice najstarszych dzieci.

 

W "Podróży po Europie" widzowie towarzyszyli Mieszkance Babic, która zamiast do domu i do narzeczonego, poprzez „zagubienie” zwiedzała różne kraje europejskie.

 

Zosia wsiadając do nie tych pociągów co trzeba zwiedziła: Francję, Włochy, Szkocję, Hiszpanię, Grecję i Czechy. Akcja spektaklu rozgrywała się w kolejowym Warsie, a poszczególni aktorzy zachwalali walory swoich krajów, namawiając Polkę do pozostania w Ich ojczyźnie.

 

Ostatecznie Zosi udało się wrócić do Polski i tu, u Nas w Babicach spotkać swego ukochanego. W finałowej scenie widzowie byli świadkami ślubu i hucznego wesela.

 

Widowisku towarzyszyła wyśmienita gra aktorska, wspaniale dobrane stroje i scenografia. Zapewne finałowa piosenka z repertuaru Rafała Brzozowskiego na zawsze zagości w pamięci aktorów, reżyserów i scenarzystów, gdyż jak głoszą słowa piosenki "Za mały jest świat na nasze podróże, na loty w przestrzenie, które wołają nas".

 

Obsada XX Teatru Rodziców: Polska: Elżbieta Chmurska, Francja: Agnieszka Krawczyk, Radosław Tobiasz, Włochy: Karolina Bielińska, Marta Sikorska, Dariusz Pensiek, Szkocja: Agnieszka Duszyńska, Roman Góralski, Hiszpania: Joanna Urban, Alicja Witkowska, Roman Kozłowski, Grecja: Jolanta Drzewińska, Monika Dąbrowska, Czechy: Anna Pensiek, Justyna Wrzesińska, Kelnerka: Justyna Wrzesińska, Narzeczony Zosi: Paweł Krawczyk, Reżyseria/Konduktorzy: Małgorzata Libert, Ilona Nowak, Grażyna Karbowska, Muzyka: Małgorzata Prokopowicz, Scenografia: Dzieci i Rodzice z "Zeróweczki".

 

Michał Starnowski - Dziadek Leon z XIV Teatru Rodziców.

 

PODRÓŻ PO EUROPIE W XX TEATRZE RODZICÓW komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się