17°C bezchmurnie

POŻAR DOMU W JANOWIE

14 marca 2017 roku około godz. 17.30 w Janowie przy ul. Andersa (nieopodal ul. Pohulanka) miał miejsce pożar pomieszczenia gospodarczego zlokalizowanego bezpośrednio przy domu mieszkalnym jednorodzinnym.

 

Zadysponowane na miejsce znaczne siły i środki OSP i PSP szybko uporały się z ugaszeniem pożaru, jednak długo trwało dogaszanie, przegarnianie i przelewanie zgromadzonego w pomieszczeniu wyposażenia. Informujemy, że domownikom nic się nie stało.

 

Nie tyle pożar, co inne okoliczności sprawiły, że na miejsce zadysponowano dodatkowo dwie karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wspomagający pracę strażaków (również Strażak OSP Babice), jeden z Mieszkańców Janowa stracił przytomność. Natychmiast przeprowadzona akcja reanimacyjna, prowadzona początkowo przez strażaków, a następnie również przez ratowników PRM przywróciła czynności życiowe poszkodowanemu, który w stanie ciężkim odwieziony został do jednego z warszawskich szpitali.

 

Informacja z 14 marca 2017 r. z godz. 23.00

Z przykrością zawiadamiamy, że w szpitalu zmarł dh Włodzimierz Sulwiński - Sołtys Wsi Janów - Strażak OSP, który podczas pożaru wspomagał pracę ratowników. O dacie pogrzebu poinformujemy Państwa niezwłocznie. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Cześć Jego Pamięci.

 

Michał Starnowski

 

POŻAR DOMU W JANOWIE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się