0°C zamglenie

PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE Z ZAKOPOWER

Podczas Rodzinnego Kolędowania w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego zagrał i zaśpiewał Zespół Zakopower.

 

12 stycznia 2017 roku w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego odbyła się VII edycja Rodzinnego Kolędowania. Wspólne śpiewanie, to inicjatywa Katarzyny Żyżelewicz - nauczycielki z przedszkola.

 

Gości, rodziców i dzieci przywitała Dyrektor Przedszkola - Małgorzata Siekierska, a zaraz potem na scenie rozpoczęły się rodzinne występy. Śpiewano więc i grano różne kolędy i pastorałki, a każdy z występów był głośno nagradzany brawami przez widzów. W specjalnie przygotowanej scenerii, w iście rodzinnej atmosferze wystąpiło wiele duetów, tercetów, kwintetów i prawdziwych rodzinnych, wielopokoleniowych zespołów. Wśród instrumentów oprócz pianina, nie zabrakło też innych akompaniamentów muzycznych oraz wystukiwania rytmów na perkusji.

 

Wśród gości specjalnych, którzy przybyli w czwartkowe popołudnie do przedszkola w Bliznem nie zabrakło Darka Malejonka, kojarzonego najczęściej z formacją "ARKA NOEGO". Artysta już w zeszłym roku gościł w naszej samorządowej placówce oświatowej, wówczas również występował na scenie grając na gitarze i śpiewając kolędę w rytmach reggae.

 

Prawdziwą niespodzianką okazał się jednak przyjazd i występ Zespołu Zakopower ze swoim liderem Sebastianem Karpiel-Bułecką. Goście zagrali i zaśpiewali kilka góralskich melodii związanych z okresem Bożego Narodzenia. Jedną z nich wykonali wspólnie z Katarzyną Żyżelewicz (urywek dostępny w linku zamieszczonym pod artykułem). Podczas pożegnania, wszyscy goście z rąk Dyrektor Małgorzaty Siekierskiej otrzymali pamiątkowe prace wykonane przez podopiecznych z przedszkola, w tym także obrazki namalowane przez dzieci. Gwiazdy mogły się osobiście przekonać jak są postrzegane oczami najmłodszych.

 

Wspólne rodzinne śpiewanie, przyniosło wiele radości tak wykonawcom, jak również i słuchaczom. Każdy, kto wystąpił na scenie otrzymał płytę Zespołu Zakopower oczywiście z autografem.

 

Kolejne rodzinne kolędowanie już za rok, a w tegorocznej edycji Przedszkole wsparli: Gmina Stare Babice, Powiat Warszawski Zachodni i Rada Rodziców działająca przy Przedszkolu.


ZAKOPOWER (fragment jednego z wykonywanych utworów) -

https://www.youtube.com/watch?v=OE3qpsF9l0M 

 

ZAKOPOWER I KATARZYNA ŻYŻELEWICZ -

https://www.youtube.com/watch?v=-tXHWj0-B0c

 

relacja, fot. i filmy: Michał Starnowski

 

PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE Z ZAKOPOWER komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się