5°C bezchmurnie

RODZINNE KOLĘDOWANIE W BLIZNEM

9 stycznia 2018 roku w Przedszkolu w Bliznem już po raz ósmy odbył się Przegląd Rodzinnych Zespołów Kolęd i Pastorałek.

 

Gości, rodziców i dzieci przywitała Dyrektor Przedszkola - Małgorzata Siekierska. Wspólne śpiewanie, to inicjatywa Katarzyny Żyżelewicz - nauczycielki z przedszkola. Rodzinnego, grupowego i solowego kolędowania wraz z obecnymi na sali rodzicami, wysłuchali: Jolanta Stępniak - Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Marcin Zając - Zastępca Wójta Gminy Stare Babice, Ewa Kawczyńska - Radna i Sołtys wsi Blizne Jasińskiego, ks. Marian Rowicki - Proboszcz w Parafii Blizne i ks. Paweł Paliga - Wikary w Parafii Blizne.

 

W specjalnie przygotowanej scenerii, w iście rodzinnej atmosferze wystąpiło wiele duetów, tercetów, kwintetów i rodzinnych zespołów. Wśród instrumentów oprócz pianina, nie zabrakło też innych akompaniamentów muzycznych oraz wystukiwania rytmów na perkusji. Na gościnne występy przyjechała grupa kolędników z Przedszkola w Izabelinie oraz ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli. Gościem specjalnym, który przybył w czwartkowe popołudnie do przedszkola w Bliznem był Darek Malejonek, kojarzony najczęściej z formacją "ARKA NOEGO".

 

Wspólne rodzinne śpiewanie przyniosło wiele radości tak wykonawcom, jak również i słuchaczom. Kolejne rodzinne kolędowanie już za rok.

 

Michał Starnowski

 

RODZINNE KOLĘDOWANIE W BLIZNEM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się