0°C słabe przelotne opady śniegu

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE REFERENDUM

W dniu 10 maja 2017 roku o godz. 19.00 odbyło się jedno z trzech zaplanowanych przez Urząd Gminy Stare Babice spotkań z Mieszkańcami w sprawie omówienia projektu ustawy metropolitarnej i ogłoszonego w związku z tym gminnego referendum.

 

Jak wiadomo, projekt ustawy w tej sprawie, póki co Posłowie PiS wycofali z procedowania, ale niepewność pozostała - co będzie działo się dalej? W Naszej małej Ojczyźnie, czyli w Gminie Stare Babice już jutro, tj. 11 maja br. podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Radni zagłosują, czy nie odwołać zaplanowanego na 4 czerwca 2017 roku gminnego referendum.

 

Na ogłoszone spotkanie przybyło zaledwie 15 osób, choć sala przygotowana była na przyjęcie wielu, wielu więcej Mieszkańców. Być może wycofanie projektu ustawy i pogłoska o odwołaniu referendum wpłynęła na to, że Mieszkańcy nie zdecydowali się uczestniczyć w tym zebraniu. Pomimo to, o przedmiotowej sprawie i innych gminnych pracach, w tym o uruchomieniu nowej szkoły w Zielonkach rozmawiano przez około 2 godziny.

 

Wójt zdecydował, że zaplanowane wcześniej dwa kolejne spotkania, tj. w Borzęcinie (17.05.) i w Koczargach (24.05.) odbędą się wg wcześniejszych ustaleń.

 

Michał Starnowski

 

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI W SPRAWIE REFERENDUM komentarze opinie

  • gość 2017-05-11 14:47:23

    W naszej Gminie, nawet jakby nie wycofano ustawy, referendum się nie uda. Będzie kompromitacja. Taka gmina.

Dodajesz jako: Zaloguj się