17°C bezchmurnie

SPOTKANIE Z POLSKĄ DR DOLITTLE

Stowarzyszenie "Kuźnia Przyjaźni" zaprosiło naszych Mieszkańców na spotkanie z osobą o niezwykłej pasji.

 

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku o godz. 13.00 na terenie Przedszkola leśnego w Mariewie odbyło się spotkanie z podróżniczką i dziennikarką Małgorzatą Zdziechowską.

 

Młoda osoba, która od kilku lat wyjeżdża na zagraniczne wolontariaty, gdzie zajmuje się zranionymi, chorymi i osieroconymi dzikimi zwierzętami, zabrała dzieci w niezwykłą podróż po świecie zwierząt i odkryła przed nimi wiele fascynujących tajemnic czworonogów. Opowieści, które urozmaicone zostały prezentacjami multimedialnymi, zabawami i grami zaciekawiły nie tylko dzieci. W klimatycznym miejscu, czyli w Przedszkolu leśnym w Mariewie (ul. Kwiatowa 136A) polską Doktor Dolittle z ciekawością wysłuchali także dorośli.

 

Małgorzata Zdziechowska przejechała pół świata (Chiny, Boliwia, Brazylia, RPA, Australia, Peru, Kostaryka, Wietnam, Belize), gdzie zajmowała się ponad 75 gatunkami ssaków. Spędzała noce z gepardami, chodziła na spacery z lwami i przytulała się do tygrysów. Pisały o Niej gazety na całym świecie. Swoje doświadczenia opisała w książce "Zwierzaki podróżniczki Gosi". Swoją pasją, wiedzą i przygodami dzieli się podczas wykładów i warsztatów na uniwersytetach dziecięcych; spotkaniach autorskich w szkołach i na festynach rodzinnych oraz prelekcjach na festiwalach podróżniczych.

 

zebrał: Michał Starnowski

 

SPOTKANIE Z POLSKĄ DR DOLITTLE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się