0°C zamglenie

SPOTKANIE Z TADEUSZEM PŁUŻAŃSKIM W BLIZNEM

Na zaproszenie Proboszcza Parafii Blizne ks. Mariana Rowickiego i Redakcji Babickiego Biuletynu Cyklicznego, w Parafii Blizne w dniu 23 marca 2017 roku o godz. 18.30 odbyło się spotkanie z historykiem i publicystą Tadeuszem Płużańskim, który wygłosił dwugodzinną prelekcję pt. "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy".

 

Nasz prelegent przedstawił wiele ciekawych faktów dotyczących walki Żołnierzy Niezłomnych w latach 1945-1956 z okupantami komunistycznymi, padło wiele nazwisk i pseudonimów. Dla mnie osobiście najciekawsze okazały się historie związane z problemami, na jakie napotyka nowoczesna i wolna Polska z w kwestii osądzenia i wymierzenia sprawiedliwości żyjącym jeszcze oprawcom czasów stalinizmu. Nie sądziłem, że 27 lat po 1989 r. wymiar sprawiedliwości może napotykać na wciąż tak duże problemy z tym związane.

 

Ze swojej strony dziękuję Mieszkańcom gminy za liczne przybycie. Jednocześnie wyrażam ubolewanie nad faktem nieumieszczenia przez UIrząd Gminy informacji w biuletynie gminnym nt. powyższego spotkania, o co osobiście zabiegałem kilkukrotnie.

 

Tomasz Konopa

 

SPOTKANIE Z TADEUSZEM PŁUŻAŃSKIM W BLIZNEM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się