0°C zamglenie

SPRAWDŹ JAKIE IMIONA NADAWANO W NASZEJ GMINIE W 2016 R.

wywiady-felietony-opinie, SPRAWDŹ JAKIE IMIONA NADAWANO NASZEJ GMINIE - zdjęcie, fotografia

JAŚ CZY MAŁGOSIA, A MOŻE INNE IMIĘ?

 

Jak donoszą ogólnopolskie media, imię Zuzanna było najpopularniejszym imieniem wybieranym dla dziewczynek w 2016 roku w Polsce (podobnie było rok wcześniej). Imię to nadano aż 8837 razy. Kolejne miejsca zajęły imiona: Julia, Lena, Maja, Hanna, Zofia i Amelia.

Najczęściej nadawanym imieniem męskim w 2016 roku był Antoni (9183 razy). Antoni po raz pierwszy od wielu lat wyprzedził w rankingu Jakuba. Na kolejnych miejscach uplasowały się imiona: Szymon, Jan, Filip, Franciszek i Mikołaj.

 

A jak było w Naszej Gminie? Z informacji, które uzyskaliśmy z Naszych Urzędów Gmin wiemy, że najczęściej wybieranymi imionami dla dziewczynek w Gminie Stare Babice w 2016 roku było imię Zofia. Kolejne miejsca zajęły imiona: Antonina, Julia, Anna i Maja. 

Wśród chłopców królowało imię Jan. Popularnymi imionami okazały się także: Jakub, Antoni, Mikołaj i Szymon.

 

W sąsiedniej Gminie Izabelin najczęściej nadawanym imieniem dla dziewczynki było imię Amelia, a także Liliana, Oliwia, Barbara i Alicja. Wśród chłopców najczęściej wybierano imię Wiktor, a dalej: Wojciech, Szymon, Kacper i Franciszek.

 

Szpitala w gminie nie mamy, więc Nasze dzieci rodzą się i są rejestrowane w innych miejscowościach (najczęściej w Warszawie). W minionym roku jedno z dzieci urodziło się na terenie Gminy Stare Babice i zostało zarejestrowane w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnemu. Dla dziecka wybrano imię Dorian. W Gminie Izabelin nie było takiego przypadku.

 

Na zakończenie dodamy, że spośród wszystkich osób, które zamieszkują w Gminie Stare Babice, najczęściej powtarzającymi się nazwiskami są: Łuczak/177/, Wiśniewski/ska /144/, Kowalski/ska /104/, Ciećwierz /103/, Nowak/80/, Sotomski/ska /60/, Barszczewski/ska /58/, Berkowski/ska /54/ i Sumka/42/.

 

W sąsiedniej Gminie Izabelin królują osoby o nazwiskach: Milej, Pamięta, Łuczak, Kowalski/ska, Kowalczyk, Jabłoński/ska, Plichta i Gromadka.

 

zebrał na podstawie informacji z Urzędów Gmin:

Michał Starnowski - kolorowanka ze strony: www.osesek.pl

Przedruk z gazety Goniec Babicki 1/2017 (następny numer już 15 marca 2017 r.)

Zapraszamy do współpracy i reklamy – tel. 796 920 796

 

SPRAWDŹ JAKIE IMIONA NADAWANO W NASZEJ GMINIE W 2016 R. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się