25°C bezchmurnie

SZKOŁA W ZIELONKACH - SPOTKANIE Z RODZICAMI

Z dużym zainteresowaniem Mieszkańców spotkała się propozycja Urzędu Gminy dot. spotkania informacyjnego w sprawie organizacji nowej szkoły podstawowej w Zielonkach Parcele.

 

We wtorkowe popołudnie, 13 czerwca 2017 roku na sali gimnastycznej babickiej podstawówki zrobiło się naprawdę tłoczno. Na zebranie przybyli Wójt Krzysztof Turek i Jego Zastępca Marcin Zając, Kierownik Referatu Wspólnej Obsługi Jednostek Iwona Mika i Pełnomocnik Wójta ds. utworzenia Szkoły Podstawowej w Zielonkach Parcele Hanna Domańska (na zdjęciu głównym).

 

Pani Pełnomocnik przedstawiła zebranym założenia i koncepcje organizowanej szkoły, w tym również profile, jakie mają być tam w przyszłości organizowane. Wójtowie zapewnili, że szkoła ruszy zgodnie z planem, tj. 1 września 2017 roku, zachęcali też zebranych do kierowania swoich dzieci do nowej placówki. Padło kilka pytań z sali, w tym o szczegóły organizacji zajęć, godzin pracy świetlicy i o dowozy.

 

Pojawiły się też pierwsze klasowe listy. I tak już teraz wiadomo, że będą dwa oddziały „0”, trzy klasy pierwsze, po jednym oddziale w klasach: 2, 4, 5, 6 i 7 oraz dwa oddziały w klasach 3. Podczas spotkania nie określono, jacy nauczyciele będą pracować w nowej placówce. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że niektóre klasy nie będą zbyt liczne, ale stan taki może się jeszcze zmienić.

 

Wszelkie pytania dot. nowej szkoły, jej organizacji i rekrutacji należy kierować do Urzędu Gminy Stare Babice, do Referatu Wspólnej Obsługi Jednostek (tel. 22-722-90-78) i do Pani Hanny Domańskiej.

 

Michał Starnowski

 

SZKOŁA W ZIELONKACH - SPOTKANIE Z RODZICAMI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się