0°C zamglenie

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE W STARYCH BABICACH

14 stycznia 2017 r. po raz pierwszy w Gminie Stare Babice (na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Starych Babicach) rozegrany został otwarty turniej taekwondo olimpijskiego.

W pierwszym w tym roku turnieju taekwondo, który rozegrany został na Mazowszu udział wzięli młodzi adepci taekwondo w wieku od 8 do 11 lat. Zawody, odbyły się w ramach cyklu turniejów Grand Prix Kolor-Graf.

 

W celu podjęcia równej rywalizacji, uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe: Żaki (8-9 lat) i Młodzicy (10-11 lat). Tak młodsi jak i starsi zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach: taktycznych, technicznych i sprawnościowych, nie zabrakło też walk wręcz.

 

Zawody, które rozegrane zostały zgodnie z regulaminem sportowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zorganizowali: GOSiR Stare Babice i Klub Sportowy Tebek. Pod nieobecność babickiego trenera Piotra Pazińskiego (m. in. brązowego medalisty mistrzostw Europy z 2016 roku) do Starych Babic przyjechał Michał Łoniewski - polski taekwondonista, jedyny polski zawodnik tej dyscypliny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012. Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami i medalami.

 

Michał Starnowski

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE W STARYCH BABICACH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się