2°C bezchmurnie

UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA

Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN” działa już 5 lat. Kolejną swoją Akcję Krwiodawstwa babicko-izabelińscy Krwiodawcy zorganizowali 24 kwietnia 2016 roku w Borzęcinie Dużym.

 

Czerwony ambulans podobnie jak w latach ubiegłych stanął na placu przy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwsi Krwiodawcy zjawili się już przed godziną 9.00 i z niecierpliwością czekali, kiedy „Ekipa z Saskiej” rozpocznie pobór krwi. Akcja przebiegła bardzo sprawnie - może dlatego, że pobór odbywał się na wszystkich czterech dostępnych stanowiskach. Panie pielęgniarki przez cały czas miały pełne ręce roboty.

 

Na akcję przybył też Pan Stanisław - Członek Klubu „Florian”, który po oddaniu kolejnych 450 ml krwi nie krył dumy, do której oczywiście miał słuszne powody. Oddając krew w niedzielne przedpołudnie przekroczył bowiem kolejny poziom - „dziś właśnie oddałem kolejną donację krwi, a tym samym przekroczyłem granicę oddanych 40 litrów” - mówił.

 

Na borzęcińską Akcję przybyło 41 krwiodawców, a po przebyciu pozytywnej weryfikacji aż 38 osób oddało krew. Łącznie zebrano więc 17,100 ml tego życiodajnego płynu.

 

Organizatorzy dziękują Krwiodawcom za przybycie, Ekipie z Ambulansu za sprawny przebieg, Strażakom z OSP Borzęcin Duży za współudział w organizacji oraz Krzysztofowi Szubie (Radnemu z Borzęcina Małego i Topolina), a za Jego pośrednictwem również pracownikom Baru „Pod Akacją” za przekazanie obiadów dla  obsługi ambulansu.

 

Michał Starnowski

UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się