25°C bezchmurnie

W DZIEŃ WNIEBOWZIĘCIA - POŻEGNANIE KSIĘŻY

W tym dniu pożegnano Ks. dr Michała Polnego i Ks. Piotra Marchalewskiego.

 

15 sierpnia przypadała Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli również patronalne święto w Parafii Babice. Po każdej Mszy św. miało miejsce poświęcenie warzyw, kwiatów owoców i ziół, zaś o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Suma, która sprawowana była w intencji całej Wspólnoty Parafialnej. Po sumie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja eucharystyczna. Wspomniano również o wydarzeniach z 1920 roku.

 

W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30 podziękowano Ks. dr Michałowi Polnemu (po prawej) i Ks. Piotrowi Marchalewskiemu (z lewej strony) za dotychczasową posługę duszpasterską w naszej parafii. Decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Ks. dr Michał Polny, po siedmiu latach spędzonych w Babicach (początkowo przez dwa lata w charakterze wikariusza, a następnie przez pięć lat jako rezydent) podejmie obowiązki wykładowcy na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, z zamieszkaniem w parafii św. Siostry Faustyny w Warszawie przy ul. Żytniej w charakterze rezydenta, natomiast Ks. Piotr Marchalewski, po pięciu latach pracy w naszej Wspólnocie, został mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie na Ursynowie.

 

Warto dodać, że mija właśnie 10 lat od chwili, kiedy Proboszczem Parafii Babice został mianowany ks. Prałat dr Grzegorz Kozicki. Stało się to w dniu 10 sierpnia 2007 roku. Przyjęcie ks. Grzegorza Kozickiego w Parafii Babice miało miejsce 2 września 2007 roku.

 

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku w babickiej Parafii powitany zostanie nowy kapłan. Otóż Ks. Kardynał mianował Ks. dr Marka Pawlaka, dotychczasowego wikariusza parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie na Jelonkach wikariuszem parafii w Starych Babicach. Również na mocy Dekretu Księdza Kardynała do Parafii Babice został skierowany Ks. Tomasz Paśko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Warszawie na Służewcu, któremu Ksiądz Kardynał powierzając obowiązki wikariusza naszej parafii, zlecił budowę kościoła i tworzenie nowego ośrodka duszpasterskiego w Warszawie - Chrzanowie.

 

fot. Michał Starnowski

 

W DZIEŃ WNIEBOWZIĘCIA - POŻEGNANIE KSIĘŻY komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się