17°C bezchmurnie

W STARYCH I W NOWYCH

W poniedziałek, 17 września 2018 roku odbyły się dwa zebrania sołeckie w sprawie rozdziału Funduszu Sołeckiego na 2019 rok.

 

Fundusz sołecki w Koczargach Starych rozdzielony.

W dniu 17 września 2018 roku o godz.18.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12 odbyło się spotkanie w sprawie funduszu sołeckiego. Zebranie poprowadzili wspólnie: sołtys Józef Żółtowski i radny Koczarg Starych Henryk Kuncewicz. Przy sporej frekwencji mieszkańców (niemalże 50 osób), udało się większością głosów rozdysponować pieniądze na: budowę placu zabaw dla dzieci i siłownię plenerową nieopodal szkoły (50 tysięcy złotych) oraz zakupienie sprzętu pożarniczego z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach (7 tysięcy).

Oprócz głosowania, mieszkańcy poruszyli też tematy, które są ich bolączką od dłuższego czasu. I tak rozmawiano o remoncie dróg, braku chodników i ścieżek rowerowych, braku rowów melioracyjnych, braku transportu umożliwiającego płynne połączenie z Gminą Izabelin. Spotkanie zakończyło się około godziny 19.00.

 


 

Zebranie mieszkańców Babic Nowych.

Podobne do opisanego powyżej, tylko w mniejszym gronie odbyło się zebranie mieszkańców Babic Nowych. W tym zebraniu, które zorganizowano w siedzibie OSP przy ul. Wieruchowskiej 5 uczestniczyło ok. 20 mieszkańców oraz Z-ca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając i Sołtys Marzena Szelenbaum.

Tutaj także poruszono szereg spraw i tematów, które doskwierają w życiu codziennym. Sam fundusz sołecki zdecydowano się przeznaczyć na: organizację spotkania sołeckiego (10 tys. zł.), wybudowanie stacji naprawy rowerów przy babickim rondzie wraz z zagospodarowaniem otoczenia (22 tys. zł.) oraz na doposażenie straży pożarnej w sprzęt multimedialny (10 tys. zł.).

 

relacja z Koczarg Starych - Dorota Sikorska

fot. Michał Starnowski

 

W STARYCH I W NOWYCH komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się