0°C zamglenie

WRĘCZONO GMINNĄ NAGRODĘ "BABINICZ" ZA 2016 ROK

Prezes GPK Eko-Babice sp. z o.o. zdobywcą Gminnej Nagrody.

 

Tradycyjnie już na początku każdego roku kalendarzowego Wójt Gminy Stare Babice zaprasza na Noworoczne Spotkanie, podczas którego wręczana jest Gminna Nagroda „Babinicz”. Uchwałą Kapituły Nagrody „Babinicz” w sprawie wyróżnienia osoby za szczególne zasługi dla wspólnoty samorządowej Gminy Stare Babice, Nagrodą „Babinicza” za 2016 rok wyróżniony został Pan Paweł Turkot.

 

Laureat gminnej Nagrody jest Prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice sp. z o.o. (od samego początku powołania przedsiębiorstwa, aż do dnia dzisiejszego). Wręczenie gminnej nagrody zbiegło się m. in. z zakończeniem dużego projektu z dofinansowaniem UE, tj. budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Naszej Gminy.

 

Tegoroczna Gala rozpoczęła się koncertem Gminnej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego i Zespołu Babiczanie pod kierownictwem Pana Zbigniewa Załęskiego, kilka słów nt. osiągnięć w 2016 roku wygłosił Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, zaś w kulminacyjnym momencie na scenę zaproszony został Babinicz. Zaraz potem Wójt przedstawił wszystkim tegorocznego zwycięzcę. Miłym akcentem było wręczenie na ręce Wójta Gminy podziękowań i pamiątkowego „grawertonu” za kultywowanie pamięci o „Radiostacji Babice”. Pamiątkowy dyplom wręczyli Prezes Klubu Łączności LOK w asyście członków Stowarzyszenia Park Kulturowy TRCN.

 

Na zakończenie gali z koncertem wystąpiła Eleni wraz z Zespołem. Gwiazda kojarzona z utworami granymi i śpiewanymi „w nucie greckiej”, wielokrotnie była oklaskiwana przez widownię.

 

„Babinicz”, to najbardziej prestiżowa nagroda w gminie Stare Babice. Wręczana jest osobie, która swą postawą i działalnością zasłużyła na najwyższe uznanie i szacunek. Otrzymują ją ci, którzy podejmowali cenne inicjatywy i mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami dla wspólnoty samorządowej. Dotychczas statuetkę "Babinicza" otrzymali: Alicja Plaskota (1997), Jan Żychliński (1998), Janusz Śliżewski (1999), Ewa Dżyga (2000), Tadeusz Żychliński (2001), ks. Jan Szubka (2002), Stanisław Michrowski (2003), Stanisław Szura (2004), Teresa Leszczyńska (2005), ks. Józef Olczak (2006), Jerzy Misiak (2007), Wanda Morawska (2008), Wacław Dziudzi (2009), Jolanta Stępniak (2010), Bożenna Pyć (2011), Marcin Łada (2012), Mieczysława Majchrzak (2013), Tadeusz Wiśniewski (2014) i Krzysztof Wąsikowski (2015). Nazwa statuetki została nadana przez Radę Gminy. Jest związana z Babicami nie tylko przez brzmienie nazwy, ale też bliski związek Gminy z sienkiewiczowską tradycją. Kapitułę stanowią Władze Samorządowe Gminy Stare Babice i dotychczasowi laureaci.

Michał Starnowski

 

WRĘCZONO GMINNĄ NAGRODĘ "BABINICZ" ZA 2016 ROK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się