9°C bezchmurnie

WRĘCZYLIŚMY "INTERBABINICZA" ZA 2014 R.

Wieczorem 4 marca 2015 roku w obecności borzęcińskich Parafian wręczyliśmy statuetkę i dyplom "Interbabinicza" za 2014 r.

 

Przypomnijmy, że Laureatem X edycji tego internetowego konkursu został ks. Prałat Bogdan Wosławski - Proboszcz Parafii w Borzęcinie Dużym. 

 

Do Domu Księży Emerytów w Kiełpinie   (gm. Łomianki), gdzie z racji choroby od 2014 przebywa ks. Bogdan przybyło wielu borzęcińskich Parafian oraz Radni,  którzy na co dzień współuczestniczą w życiu Parafii Świętego Wincentego Ferreriusza:  Remigiusz Fijołek, Sławomir Sumka i Krzysztof Szuba.  Na spotkanie przybył również Marcin Łada - laureat InterBabinicza za 2010 rok.

 

Wszyscy, którzy przyjechali tego wieczora do Kiełpina zebrali się w Sali Kominkowej.  Mojej osobie przypadł w udziale zaszczyt   wypowiedzenia kilku słów, podsumowania X jubileuszowej edycji konkursu oraz wręczenia pamiątkowej statuetki i dyplomu. Ponadto od Parafian ksiądz Bogdan otrzymał pęk przecudownych kwiatów. Po tej jakże miłej części wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Laureat serdecznie podziękował wszystkim za to niecodzienne wyróżnienie, następnie już przy herbacie rozmawialiśmy o życiu, zdrowiu i codziennych obowiązkach zwycięzcy.

 

Przypomnijmy, że Ks. Prałat Bogdan Wosławski, to wieloletni Proboszcz borzęcińskiej parafii (od 1998 roku). Za staraniem księdza Bogdana został odrestaurowany kościół w Borzęcinie Dużym, wszystkie jego ołtarze i zabytki. Poza przywróceniem kościołowi należnej świetności dbał także o potrzebujących: finansował obiady w szkole, wspomagał materialnie ubogie rodziny w parafii. Pozostawał otwarty na potrzeby gminnej wspólnoty. Dzięki Jego współpracy z władzami gminnymi możemy dziś cieszyć się z terenu rekreacyjnego przy borzęcińskim stawie, korzystać z wygodnego parkingu przy kościele i cieszyć się z odrestaurowanej organistówki.

 

Spośród wszystkich 1668 głosów, n a tegorocznego laureata oddano ich aż 821. Liczba ta sprawiła, że kandydaturę ks. Bogdana Wosławskiego poparło 49% wszystkich internautów.

 

 

Michał Starnowski, fot. uczestnicy spotkania

WRĘCZYLIŚMY "INTERBABINICZA" ZA 2014 R. komentarze opinie

  • gość 2015-03-25 23:02:52

    Przypomnijmy, że Laureatem X edycji tego internetowego konkursu został ks. Parałat Bogdan Wosławski - Proboszcz Parafii w Borzęcinie Dużym. -- taczej ksiądz prałat

  • gość 2015-03-25 23:04:45

    Przypomnijmy, że Laureatem X edycji tego internetowego konkursu został ks. Parałat Bogdan Wosławski - Proboszcz Parafii w Borzęcinie Dużym. -- raczej ksiądz prałat

Dodajesz jako: Zaloguj się