0°C słabe przelotne opady śniegu

WRĘCZYLIŚMY INTERBABINICZA

W sobotę, 18 lutego 2017 roku spotkaliśmy się z Panem Jerzym Bogdanem Raczkiem - Laureatem Nagrody „InterBabinicz” za 2016 rok.

 

W obecności żony Laureata, Prezesa Stowarzyszenia „Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza” Jarosława Chrapka, Członka-Założyciela tego Stowarzyszenia Stanisława Chrapka oraz Wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP Marcina Łady, w imieniu Administratorów lokalnych portali internetowych wyróżnienie Panu Jerzemu Bogdanowi Raczkowi wręczył Michał Starnowski (babice.waw.pl i babice24.pl).

 

W uroczysty sposób pamiątkowa statuetka i dyplom trafiły w ręce człowieka, który swą postawą i działalnością zasłużył na uznanie i szacunek Internautów. Administrator lokalnych portali internetowych pokrótce przedstawił zebranym historię nagrody InterBabinicza, kolejnych Laureatów oraz zasady wyłaniania i głosowania na zgłoszone kandydatury. Nagrodę „InterBabinicza” wręczono po raz dwunasty.

 

Spotkanie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze, gdzie przy herbacie i słodkim poczęstunku rozmawiano o historii i pamiątkach po Transatlantyckiej Radiotelegraficznej Centrali Nadawczej, historii i ludziach Babic i Boernerowa oraz o możliwościach utworzenia Parku Kulturowego. Laureat wręczył też zebranym po egzemplarzu swojej ostatniej książki z odręcznie wypisanymi dedykacjami.

 

Pan Jerzy Bogdan Raczek, na którego zagłosowało 41% Internautów (405 głosów) jest autorem wielu książek o historii naszej gminy. Działa aktywnie w stowarzyszeniu Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza oraz babickim kole Związku Oficerów Rezerwy. W roku 2016 wielokrotnie występował w programach telewizyjnych oraz audycjach radiowych i opowiadał o historii Starych Babic. Były to TVP, TVN, Polskie Radio. Jego książka "Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza w Babicach" rozeszła się w błyskawicznym tempie. Poprzez swoje działania przyczynia się do promocji naszej gminy na skalę ogólnopolską i światową.

 

M.S. fot. Marcin Łada (ZG ZOR RP)

 

WRĘCZYLIŚMY INTERBABINICZA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się