0°C zamglenie

WYKŁAD "WIEM, CO PODPISUJE"

Spotkanie przedstawiciela UKE z naszymi Seniorami

 

We wtorek, 21 marca 2017 roku o godz. 17.00 w Starych Babicach, w ramach jednego z wykładów "Starobabickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku" odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciel Urzędu Komunikacji Elektronicznej Mateusz Ossowski przestrzegał zebranych przed pochopnym podpisywaniem umów, a jeśli już, to jakie mamy prawa odwoławcze.

 

"Wiem, co podpisuje", to kampania, skierowana do konsumentów z niską świadomością zagrożeń na rynku usług telekomunikacyjnych. Dotyczy przede wszystkim osób w wieku 60+, jest też odpowiedzią na nieuczciwe praktyki stosowane przez przedstawicieli handlowych operatorów.

 

UKE stale otrzymuje pisma od konsumentów, szczególnie od osób starszych, które padły ofiarą nieetycznego postępowania reprezentantów spółek. W ramach kampanii, podczas szkoleń i spotkań UKE uświadamia konsumentów, ze mają m. in. prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni, jeśli była zawarta przez telefon albo poza lokalem dostarczyciela usług. Urząd uczula też na inne zabiegi, stosowane przez nieuczciwych przedstawicieli handlowych: niewyraźne informowanie o firmie, którą reprezentują i niedawanie czasu na zapoznanie się z warunkami umowy.

 

na podstawie UKE - Michał Starnowski

 

WYKŁAD "WIEM, CO PODPISUJE" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się