0°C zamglenie

ZEBRANIE W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI EDUKACJI W BORZĘCINIE DUŻYM

W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku o godz. 20.00 w świetlicy OSP w Borzęcinie Dużym z inicjatywy Radnego Remigiusza Fijołka odbyło się spotkanie, którego celem było zapoznanie Mieszkańców z propozycją nowych obwodów szkolnych, które miałyby obowiązywać od roku szkolnego 2017/2018.

 

Ogłoszenie o spotkaniu, na które przybyli również Radni: Krzysztof Szuba i Sławomir Sumka oraz Sołtysi: Dorota Zwolińska z Mariewa i Wojciech Wiśniewski z Borzęcina Dużego, spotkało się z dużym zainteresowaniem Mieszkańców zachodniej części Gminy Stare Babice. Fakt, że w nowym podziale Urząd Gminy Stare Babice zaplanował, aby dzieci ze wsi Borzęcin Duży uczęszczały do dwóch, różnych placówek oświatowych a dzieci z Mariewa i Stanisławowa zostały skierowanie do szkoły w Koczargach nie przypadł do gustu zebranym na zebraniu.

 

W trakcie spotkania dyskusja była bardzo ożywiona. Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Pawłowicz przedstawiła zebranym nową propozycję obwodów szkół. W propozycji uwzględniona została wersja, aby dzieci m. in. z Borzęcina pozostawić w szkole w Borzęcinie Dużym.

 

Ostatecznie wypracowano wspólne stanowisko Mieszkańców w tej sprawie. Priorytetem okazały się dwie rzeczy: PIERWSZA: nierozdzielność wsi Borzęcin Duży podczas tworzenia nowych obwodów szkolnych oraz zaplanowanie, by dzieci ze wsi Mariew i Stanisławów chodziły do szkoły w Borzęcinie Dużym; DRUGA: nierozdzielanie istniejących już klas, choć z możliwością przeniesienia do innej placówki oświatowej (np. do szkoły w Koczargach Starych).

 

W zebraniu wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia „Działajmy Razem”: Radna Karolina Bielińska i Radny Michał Starnowski oraz Dariusz Smoliński.

 

Michał Starnowski

 

ZEBRANIE W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI EDUKACJI W BORZĘCINIE DUŻYM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się